Nawigacja

 • Sukces Piotra Warszy

  Sukces Piotra Warszy

   

  Serdecznie gratulacje dla Piotra Warszy z IVa, który zdobył nagrodę II stopnia w XVI Konkursie Duetów Dziecięcych Duettino. Piotr wystąpił w duecie fortepianowym wraz z Heleną Nowak, z którą uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Łodzi.

  Obojgu serdecznie gratulujemy!

 • FAMI i j. francuski na Politechnice Łódzkiej

  FAMI i j. francuski na Politechnice Łódzkiej

    Od wielu lat Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej nieustannie rozwija swą współpracę z Francją – nie tylko z francuskimi uczelniami, ale również z Ambasadą Francji w Polsce oraz licznymi organizacjami pozarządowymi, wspierającymi rozwój francuskiej kultury w naszym kraju.

  Wielu młodych ludzi, stojących przed wyborem ścieżki kariery, nie zdaje sobie sprawy, jak wielkie możliwości stwarza znajomość języka francuskiego we współczesnym świecie. Dziś, kiedy angielski coraz rzadziej traktowany jest jako język obcy, znajomość francuskiego może roztoczyć przed młodymi ludźmi szerokie perspektywy, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

  Na początku października 2017 roku, IFE przy współpracy z Ambasadą Francji w Polsce oraz z międzynarodową Agencją Uniwersytecką ds. Frankofonii ( AUF ) otworzyło prestiżowy i wieloletni projekt dla młodzieży z Łodzi i regionu łódzkiego pod nazwą Francuska Akademia Młodego Inżyniera.  Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie uczniom różnych dziedzin nauki rozwijanych w Politechnice Łódzkiej, a także pokazanie, jak wielkie szanse daje znajomość języka francuskiego w późniejszym życiu zawodowym.

  Do projektu, obejmującego roczny cykl zajęć, zaproszone zostają szkoły, które od lat propagują język francuski oraz kulturę Francji wśród swoich uczniów.

  I semestr zajęć obejmuje zajęcia językowe pod okiem doświadczonego lektora z Francji oraz warsztaty tematyczne, prowadzone przy udziale politechnicznych kół naukowych oraz francuskich firm. Dają one uczniom możliwość zapoznania się z różnymi dziedzinami  rozwijanymi w naszej uczelni takimi jak technika, energetyka, chemia, motoryzacja czy zarządzanie produkcją. W II semestrze Akademii uczniowie realizują projekt grupowy, tworzony w zespole międzynarodowym. Zadaniem uczestników jest zdiagnozowanie problemu społecznego, dotyczącego miasta Łodzi, a następnie rozwiązanie go przy pomocy metody Design Thinking, stosowanej w procesie kształcenia studentów Politechniki Łódzkiej. Każdą grupą uczniów opiekuje się student IFE  z kierunku Géstion&Technologie. Całoroczną pracę uczestników Akademii wieńczy oficjalna prezentacja wyników projektu w obecności przedstawicieli Urzędu Miasta Łodzi, Ambasady Francji w Polsce, agencji AUF oraz reprezentantów kół naukowych PŁ oraz francuskich przedsiębiorstw. Najlepsze projekty stworzone przez uczniów zostaną dodatkowo nagrodzone.

  Spośród wielu kandydatów, do każdej edycji projektu wyłonionych zostaje na drodze rozmowy rekrutacyjnej łącznie 30 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa łódzkiego.

  Ponadto udział we Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera to dla jej młodych absolwentów doskonały punkt wyjścia do podjęcia studiów wyższych w Politechnice Łódzkiej na kierunku Gestion et Technologie, unikatowych w skali całego kraju studiów inżynierskich na kierunku „Zarządzanie i Inżynieria Produkcji” prowadzonych całkowicie w języku francuskim. Studia te zapewnią również możliwość :

  ·                 rozwoju kompetencji językowych

  ·                 jednoczesnego studiowania na polskiej i prestiżowej francuskiej uczelni

  ·                 zdobycia podwójnego, polsko-francuskiego dyplomu inżyniera i magistra

  ·                 kreowania swojej przyszłej kariery w międzynarodowych, zwłaszcza francuskich firmach.

  Jeśli uczysz się języka francuskiego, stoisz właśnie przed wyborem najlepszych dla siebie studiów lub chcesz związać swoją przyszłość z językiem francuskim odwiedź naszą stronę www.ife.p.lodz.pl/fami lub profil FAMI na facebooku FAMI.IFE.

  Zapraszamy do Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera!

  Nasza szkoła od dwóch lat uczestniczy w tym prestiżowym projekcie Politechniki Łódzkiej. W roku szkolnym 2017/2018 Szkołę Podstawową nr 172 w Łodzi w I edycji projektu reprezentowali: Antonina Styś, Stanisław Sławek oraz Aleksandra Brożyna, w II edycji FAMI w roku szkolnym 2018/2019 - Joanna Barczyńska.

  Galeria

 • Akcja Mikołajkowa

  Akcja Mikołajkowa

  Szanowni Uczniowie, Rodzice, Pracownicy Szkoły

  W imieniu Samorządu Szkolnego pragniemy podziękować za wszelkie dary, trud i serce, jakie okazaliście podopiecznym „Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci - ŁUPKOWA”. Gorące podziękowania pragną Państwu złożyć także przedstawiciele Stowarzyszenia „Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci - ŁUPKOWA”:

  Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci - ŁUPKOWA” serdecznie dziękuje Społeczności Szkoły Podstawowej nr 172 im. prof. Stefana Banacha w Łodzi za zaangażowanie włożone w pomoc i organizację „Akcji Mikołajkowej” dla podopiecznych Hospicjum.

  Los dzieci dotkniętych cierpieniem i przewlekłą chorobą może zmienić życzliwość ludzi dobrej woli. Gesty i działanie uczniów, rodziców, grona pedagogicznego oraz dyrekcji szkoły wypływające z autentycznej troski o najsłabszych sprawiły, że łatwiej będzie znosić chorobę i cierpienie.


  Dziękujemy za świadectwo wrażliwości i za konkretny dar, którym Społeczność Szkoły Podstawowej nr 172 im. prof. Stefana Banacha w Łodzi w Łodzi wsparło podopiecznych Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci - ŁUPKOWA”

  Jesteśmy przekonani, że trud włożony w kształtowanie szlachetnych postaw uczniów, przynosił będzie obfite owoce całej społeczności szkolnej.
  Dziękujemy, Mateusz Błażejewski.

  Galeria

 • Rozstrzygnięcie konkursu

  Rozstrzygnięcie konkursu

  Stowarzyszenie "Uczeń" przedstawia laureatów konkursu
  na najpiękniejszą kartkę świąteczną

  Klasy I-III

  1. Jagoda Siembor 1b,   2. Zofia Mikołajczyk 2b,   3. Wojtek Szczerba 3b

  Wyróżnienia: Ola Pongowska 1b, Jan Rudnicki 2b, Wiktor Szczerbowski 2b, Zuzia Łukomska 1c, Rysio Czuma 1a, Laura Kuśmierska 2b, Julia Frączyk 1b

  Klasy IV-VIII

  1. Laura Pałczyńska 5c,   2. Sara Noskowska 5a,   3. Nina Maksymowicz 5a

  Wyróżnienia: Nadzieja Drewnowska 4a, Makary Sędzicki 5b, Ania Siembor 5b, Natalia Maciaszek 4a

  Wszystkim laureatom gratulujemy, nagrody  rzeczowe zostaną wręczone w czerwcu podczas apelu kończącego rok szkolny.

 • Akcja "Hau"

  Akcja "Hau"

  W dniach 01.12 -14.12 2018r. w naszej szkole została zorganizowana akcja „Hau”. Zbierano karmę, koce, miski, obroże dla zwierząt przebywających w schronisku. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem (zebrano m.in. ponad 400 kg karmy). Wszystkie dary przekazano do schroniska przy ul. Marmurowej w Łodzi.

  Organizatorem akcji była klasa VIIIb. Wszystkim, którzy wsparli akcję swoimi darami serdecznie dziękujemy.

   

  Galeria

 • Akademia Młodego Odkrywcy

  Akademia Młodego Odkrywcy

  W dniu 14 listopada 2018 r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „Akademia Młodego Odkrywcy”, który jest realizowany przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Wzięło w nim udział 36 uczniów z klas V – VIII.

  Podczas wizyty na Uniwersytecie Medycznym dzieci brały udział w trzech warsztatach:
   

  1. „Jak szyć?” - warsztaty z szycia chirurgicznego miały na celu rozwijanie zdolności manualnych oraz ćwiczenie cierpliwości i precyzji. Uczniowie poznali technikę zakładania podstawowych szwów chirurgicznych. 
  2. "Młody Ratownik" - podczas zajęć w doskonale wyposażonym Centrum Symulacji Medycznych, Mali Odkrywcy uczyli się udzielania pierwszej pomocy i zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu bądź życiu. 
  3. "Inteligencja Emocjonalna – jak wykorzystać emocje do działania?" - warsztaty, podczas których uczniowie mogli zapoznać się z emocjami własnymi i innych osób, oraz poznali metody radzenia sobie z nimi.

  Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z medycyną!!!

  Jednocześnie zachęcamy uczestników projektu do wzięcia udziału w konkursie „WEJDŹ DO ŚWIATA NAUKI! TWOJE SPOTKANIE Z NAUKĄ NA UNIWERSYTECIE MEDYCZNYM W ŁODZI”.

  Praca konkursowa może być oddana w dowolnej formie (np. praca plastyczna, opowiadanie, zdjęcie, filmik, prezentacja, teledysk…).

  Praca może być indywidualna lub grupowa (maks. 3 osoby).

  Więcej informacji na stronie projektu: www.amo.umed.pl

  Termin składania prac – do 26 kwietnia 2019 r. w sekretariacie szkoły lub u szkolnego koordynatora projektu p. dyr. Marzeny Bartosik.

  Galeria

 • The Master of English

  The Master of English

  Z radością informujemy, że uczennice naszej szkoły: Nadia Kerre (VIIc), Alicja Markowska (VIIb) i Aleksandra Pora (VIb) zajęły I miejsce w V Ogólnołódzkim Konkursie "The Master of English".

  Gratulujemy!

 • Sukces szkolnych szachistów

  Sukces szkolnych szachistów

  W dniu 18 grudnia reprezentacja szkoły zdobyła 3 miejsce w finale wojewódzkim w szachach drużynowych. Jest to ich kolejny sukces, gdyż niedawno została najlepszą drużyną w Łodzi. W skład drużyny wchodzą: Michalina Zadrożniak 3b, Piotr Stępień 4d, Wojciech Murawski 4c, Aleksander Rudolf 6c, Antoni Krawczyk 5b.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Stypendium dla Jurka

  Stypendium dla Jurka

  Z radością informujemy, iż uczeń klasy VIIIb naszej szkoły - Jerzy Komisarski - otrzymał stypendium motywacyjne przyznawane uczniom uzdolnionym w ramach Miejskiego systemu wspierania uczniów uzdolnionych "Mia100 Zdolnych".

  Gratulujemy Jurkowi i jego Rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów.

 • Pomóżmy dzieciom

  Pomóżmy dzieciom

  Szanowni Państwo,

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole jest organizowana zbiórka darów/potrzebnych rzeczy dla wychowanków Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci  - Łupkowa (http://www.hospicjumdladzieci.org).

  Szczególnie potrzebne są następujące rzeczy:

  1. Zestawy kolorowych bawełnianych pościeli.
  Najpotrzebniejsze rozmiary to 160x200+60x70 oraz 120x150+40x60.

  2. Zabawki.
  Przede wszystkim małe: lalki, pojazdy, figurki zwierząt itp. do ok. 10cm wysokości, by dziecko mogło się nimi bawić, nawet jeśli ma porażone mięśnie. Świetne są wszelkiego rodzaju zestawy typu Playmobil.

  3. Środki pielęgnacyjne dla dzieci, w tym chusteczki nawilżane, kremy pielęgnacyjne, płyny do kąpieli etc.

  4. Specjalistyczne kamizelki do kąpieli dla dzieci niepełnosprawnych. Dzięki takim kamizelkom nawet wiotkie dzieci mogą korzystać z basenu. (info o kamizelkach: http://hospicjumdladzieci.org/index.php/pl/kontakt)

  Wszystkie artykuły muszą być nowe, nieużywane. Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów hospicjum nie może przyjmować rzeczy używanych, bo wzrasta ryzyko przeniesienia patogenów, a dzieci, oddychając przy pomocy respiratorów, są bardziej podatne na wszelkiego rodzaju infekcje.

  Podzielmy się radością z innymi! Pomóżmy dzieciom!

  Wszelkie dary prosimy przynosić do p. Atemborskiego (sala 29), p. Pawlika (sala 32), p. Łykowskiej (sala 33) do dnia 10.12.2018 r.

  Z góry dziękujemy za Państwa wsparcie.

 • Szlachetna paczka

  Szlachetna paczka

  Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

  Nasza szkoła już czwarty raz przyłącza się do akcji „Szlachetna paczka”. Wybraliśmy jedną z rodzin w trudnej sytuacji - mama wychowująca samotnie troje dzieci (5l ,6l i 9l).

  Najważniejsze potrzeby tej rodziny to:

  - żywność trwała (kasza, herbata, cukier, dżemy, konserwy, makarony itp.)

  -środki czystości (proszki, szampony, pasty itp.)

  -przybory szkolne (farby, papier kolorowy, plastelina, bloki itp.)

  -odzież i obuwie - BARDZO POTRZEBNE !!!

  (szczegółowy spis do wglądu na portierni szkolnej oraz na stronie Stowarzyszenia “Uczeń” w zakładce “Aktualności”)

  -inne potrzeby: opał (brykiet), szafka kuchenna 80 x70, szafa na ubrania, czajnik elektryczny, pościel, kołdra, poduszka

  -specjalne upominki: Wiktoria marzy o wózku dla lalek, a Kacper o samochodziku, mama chciałaby kawę.

  Przyniesione rzeczy prosimy zostawiać na portierni i wpisywać je do zeszytu .

  Prosimy też o wpłaty pieniężne na ten cel na konto Stowarzyszenia

  PKO BP S.A.13 O/Łódź 63 1020 3408 0000 4502 0180 3105

  DARY PRZYNOSIMY do 6 GRUDNIA, WPŁATY NA KONTO do 3 GRUDNIA

  Jeśli okaże się, że nagromadzonych artykułów jest w nadmiarze, to część przekażemy następnej wybranej rodzinie!

  Zachęcamy do przyłączenia się!

  w razie pytań prosimy dzwonić - Aneta 601 911 791

 • Świąteczne konkursy plastyczne

  Świąteczne konkursy plastyczne

  Stowarzyszenie "Uczeń" oraz Samorząd Uczniowski naszej szkoły zapraszają do wzięcia udziału w świątecznych konkursach plastycznych:

  1. Projekt kartki świątecznej
  Prace wykonujemy dowolną techniką płaską na formacie A4. Najlepsze prace będą wydrukowane w formie kartek świątecznych, a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe.
  (Drodzy Rodzice, jeżeli macie życzenie zamówić, poza konkursem, wydruk kartek Waszego dziecka, prosimy ilość opisać po drugiej stronie pracy).

  2. Ilustracja do mojej ulubionej książki
  Prace wykonujemy dowolną techniką płaską na formacie A4. W tym konkursie nagrodą będzie wydrukowanie wszystkich rysunków w kalendarzu na rok 2019.

  Kalendarze i kartki świąteczne będą do kupienia w szkole przed zebraniami 12 i 13 grudnia, a po tym terminie w sekretariacie.

  Prace oddajemy w sekretariacie do 2 grudnia 2018r. (dotyczy obu konkursów).

 • Sukces naszych matematyków!

  Sukces naszych matematyków!

  Serdecznie gratulujemy drużynie wspaniałych młodych matematyków naszej szkoły, która 23 listopada 2018 r. wzięła udział w VII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematyczno - Fizycznego "Nabój Junior".
  Konkurs przeprowadzono w I Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi, a jego organizatorami byli ponadto: Uniwersytet Jagielloński oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne. Drużyna naszej szkoły w składzie: Jerzy Komisarski (kl. VIIIb), Natalia Niewierowicz (kl. VIIIc), Wojciech Nowakowski (kl. VIIIa) i Zuzanna Pilarz (kl. VIIIb) zajęła 3 miejsce w Łodzi, 14 miejsce w Polsce i 67 miejsce w klasyfikacji ogólnoświatowej. 
  Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i życzymy dalszych sukcesów!

 • Warto pomagać

  Warto pomagać

  Warto pomagać - Obrazek 1W klasach ósmych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Hospicjum dla Dzieci w Łodzi, panem Jarosławem Maćkiewiczem. Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się jak funkcjonuje Hospicjum oraz dlaczego - idąc za przykładem niektórych naszych uczniów - warto zaangażować się w pomoc chorym dzieciom w formie wolontariatu.

 • 12 listopada 2018 r.

  12 listopada 2018 r.

  Zgodnie z Ustawą z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, 12 listopada 2018 roku

  jest dniem wolnym od pracy.

 • Nauczyciel na Medal

  Nauczyciel na Medal

  Z radością informujemy, iż Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły i wychowawczyni klasy IIb - Pani Daniela Kuca - otrzymała z inicjatywy uczniów i rodziców nominację do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w województwie łódzkim w plebiscycie "Nauczyciel na Medal", organizowanym wspólnie przez "Dziennik Łódzki" i "Express Ilustrowany".
  Ze szczegółami akcji i zasadami głosowania można zapoznać się na stronach internetowych: www.dzienniklodzki.pl/nauczyciel oraz Expressu Ilustrowanego. Wszyscy nominowani zostaną zaprezentowani w specjalnym  dodatku dołączonym do gazety z okazji Dnia Nauczyciela. Artykuły o plebiscycie oraz prezentacje liderów głosowania będą się ukazywać na łamach drukowanego wydania "Dziennika Łódzkiego" i "Ekspressu Ilustrowanego". Serdecznie gratulujemy nominacji.

 • "Na skrzydłach wolności"

  "Na skrzydłach wolności"
  W dniu 30 października 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs "Na skrzydłach wolności" zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przez Radę Osiedla Marysin-Rogi i nauczycieli: M. Łykowską, A. Kwiatkowską, A. Ważnego, M. Nowakowskiego, P. Atemborskiego. Konkurs obejmował test wiedzy historycznej o tematyce niepodległościowej oraz konkurencje sportowe. Rywalizowały ze sobą drużyny z SP 172 i SP 120. 
  W ramach konkursu prezentowano również najpiękniejsze latawce, które swym wyglądem nawiązywały do tematyki odzyskania przez Polskę niepodległości.
  Aby uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie włączyli się w projekty plastyczne i techniczne. Klasy siódme wykonały portrety "Ojców niepodległości", uczniowie klas piątych i szóstych tworzyli jubileuszowe medale i odznaczenia. Powstało też kilka latawców na konkurs, które teraz zdobią naszą szkołę.

  Galeria
 • Ślubowanie klas pierwszych

  Ślubowanie klas pierwszych

  26 października 2018 r. w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie.

  Tego dnia uczniowie klas pierwszych wraz z Rodzicami i Dziadkami wzięli udział w uroczystym Ślubowaniu.

  Były słowa przysięgi na sztandar szkoły, wiersze i piosenki. Pierwszoklasiści poradzili sobie wspaniale, a Pani Dyrektor Magdalena Janowska pasowała ich na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 172 im. prof. Stefana Banacha w Łodzi.

  Po części oficjalnej, w klasach czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

  To był wyjątkowy dzień dla naszych pierwszoklasistów!

   

  Galeria

 • "Life skills and values for the pupils of the European Union"

  "Life skills and values for the pupils of the European Union"

  W dniach 15-19 października 2018 roku naszą szkołę odwiedzili goście ze szkół partnerskich z Grecji, Włoch, Słowenii i Wysp Kanaryjskich. Wspólnie uczestniczymy w projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej pt."Life skills and values for the pupils of the European Union"

  Autorką i pomysłodawczynią oraz koordynatorką projektu i wizyty jest p. Anna Roszkowska, której serdecznie dziękujemy za profesjonalne przygotowanie szkoły do przyjęcia gości.

  Delegacja złożona z 12 nauczycieli poznała naszą szkołę, wzięła udział w krótkiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz szkolnym Dniu Europejskim, zwiedziła ciekawe zakątki naszego miasta oraz omówiła najważniejsze kwestie związane z realizacją projektu. Tematem tej wizyty był problem odporności psychicznej uczniów oraz ich przygotowania do walki ze stresem. Nauczyciele naszej szkoły wymienili doświadczenia z gośćmi, wzięli udział we wspólnym spotkaniu rady pedagogicznej. Szczególną atrakcją dla gości okazały się zajęcia lekcyjne, które mogli obejrzeć. Zajęcia interdyscyplinarne w klasie VIIa przygotowali: p. Piotr Atemborski i p. Marcin Pawlik, natomiast zajęcia z wykorzystaniem muzyki, ruchu i plastyki przeprowadzone w kl. IIc, przygotowały: p. Małgorzata Kaczmarek i p. Monika Rogalska. Dzień Europejski, pełen wspaniałych pyszności, dekoracji i atrakcji z różnych krajów naszego kontynentu, przygotowali uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawcami i rodzicami. Goście mogli także zachwycić się prezentacją naszych tancerzy z zespołu "Pędziwiatry", przygotowaną pod kierunkiem p. Beaty Maślankiewicz. Wszyscy uczniowie świetlicy pod opieką p. Urszuli Medyńskiej i p. Iwony Solarskiej przygotowali dla gości upominki, a nasi dziennikarze po kierunkiem p. Joanny Katarzyńskiej i p. Marcina Pawlika opracowali z tej okazji specjalny numer gazetki "Mrowisko" oraz  przewodnik po szkole i mieście. Zagadnienia budowania odporności psychicznej omówiły podczas specjalnego spotkania: p. Joanna Katarzyńska i p. Izabela Lang.  Goście zachwyceni naszym miastem i szkołą, zaskoczeni otwartością i gościnnością łodzian, a także  serdecznością i komunikatywnością uczniów naszej szkoły, rozsmakowani w polskich potrawach, pełni wrażeń i nowych pomysłów, postanowili odwiedzić Polskę w przyszłości i kontynuować wspólną wymianę doświadczeń.

  Dziękujemy im za wizytę, miłe słowa i wspólną pracę oraz zabawę.

  Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wizyty.

  Galeria

 • Murale na szkolnych korytarzach

  Murale na szkolnych korytarzach


  W październiku odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne, podczas których powstały "wielkie dzieła". Nie dziwi fakt, że artystki są z nich dumne!

  Galeria

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 172
  ul. Jaskrowa 15
  91-480 Łódź
 • tel. (42) 657-64-21
  fax. (42) 657-24-47