Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Język francuski w naszej szkole

  Język francuski w naszej szkole

  Szanowni Rodzice!

  Informujemy, że oferta naszej szkoły dotycząca nauki języka francuskiego jako przedmiotu dodatkowego została poszerzona i od 1 września 2018 r. dotyczyć będzie wszystkich klas. Można więc zadeklarować udział w nieodpłatnych zajęciach języka francuskiego w wymiarze 2 godzin tygodniowo już od I klasy. Ważne jest, aby pamiętać, iż raz złożona deklaracja oznacza, iż dziecko będzie się uczyło  języka francuskiego jako przedmiotu dodatkowego do końca klasy VI, bez możliwości rezygnacji. Ocena z tego przedmiotu trafi na świadectwo szkolne i będzie wliczona do średniej ocen, ale nie wpłynie na promocję do klasy programowo wyższej. W klasie VII wszyscy uczniowie obowiązkowo muszą uczyć się dwóch języków obcych. Wówczas można pozostać przy uczeniu się języka francuskiego lub wybrać spośród dwóch innych oferowanych przez naszą szkołę języków – niemieckiego i hiszpańskiego. Rodziców zainteresowanych nauką języka francuskiego jako przedmiotu dodatkowego (także tych, którzy wstępnie deklarowali się już w maju i czerwcu) prosimy o wypełnienie załączonej deklaracji i złożenie jej w sekretariacie szkoły najpóźniej do 4 września  2018 r. Deklaracje mogą też składać Rodzice przyszłorocznych pierwszoklasistów.

  Nadmieniam, iż niezależnie od wyboru języka francuskiego jako przedmiotu dodatkowego wszyscy uczniowie naszej szkoły od początku do końca edukacji uczą się obowiązkowo języka angielskiego.

  Dyrektor SP172 w Łodzi

  Deklaracja

 • Ważne informacje dla Rodziców 1-klasistów

  Ważne informacje dla Rodziców 1-klasistów

  Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami dotyczącymi nauki w klasie pierwszej w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019. 

  Uwaga! Zmiana godziny zebrania z Rodzicami!

  Informacje

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w poniedziałek 3 września 2018 roku według następującego porządku:

  klasy II, III, IV i V - godz. 9.00
  klasy VI, VII i VIII - godz. 10.00

  klasy I - godz. 11.00 - spotkanie z Dyrektorem szkoły w sali gimnastycznej.

  Spotkanie na dziedzińcu szkoły (w przypadku złej pogody w sali gimnastycznej)z Dyrektorem szkoły, a następnie z wychowawcami, potrwa ok. 40 minut.

  W tym dniu obowiązuje strój galowy!

 • Dobry start

  Dobry start

  Program „Dobry Start” – 300 dla ucznia

   

  W ramach rządowego programu „Dobry Start” na wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny przysługuje jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł. Świadczenie to przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole, do ukończenia 20. roku życia, dla dzieci niepełnosprawnych - do ukończenia 24. roku życia. Wsparcie przysługuje niezależnie od posiadanego dochodu.

  Jak dostać świadczenie dobry start?

  Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

  Kiedy i jak złożyć wniosek?

  Nie musisz iść do urzędu. Już od 1 lipca 2018 r. możesz złożyć wniosek on-line przez bankowość elektroniczną lub przez stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej www.empatia.mrpips.gov.pl

  Od 1 sierpnia 2018 r. można składać wnioski drogą tradycyjną (papierową) w punktach przyjęć wniosków Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi.

  W przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej wnioski należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi.

  Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2018 r.

  Ważne! Złożenie wniosku w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września.

  Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

  Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi na stronie www.css.samorzad.lodz.pl, tel. 42 638 59 69

 • Sekretariat szkolny

  Sekretariat szkolny

  Informujemy, iż w lipcu sekretariat szkoły jest nieczynny. W ważnych sprawach należy zgłaszać się do pokoju nr 7 w godz. 9.00-13.00. W sierpniu sekretariat szkoły jest czynny dla petentów w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 10.00 do 14.00. 

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  22 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 172 zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Podczas uroczystości na sali gimnastycznej najlepsi uczniowie otrzymali nagrody z rąk Pani Dyrektor Magdaleny Janowskiej. Na poszczególnych akademiach odbyły się przedstawienia artystyczne. Na zakończenie  uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

  Galeria

 • Ważne informacje dla VII-klasistów i ich Rodziców

   Ważne informacje dla VII-klasistów i ich Rodziców
 • Jak nie czytam, jak czytam

  Jak nie czytam, jak czytam
  08 czerwca 2018 r. nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Symbolem akcji było bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie, w jednym miejscu. Hasłem naszej szkoły było "Tęczowe czytanie". Uczniowie z poszczególnych poziomów klas ubrani byli w podkoszulki w barwach tęczy. W akcji przeprowadzonej przez bibliotekę szkolną wspólnie z Samorządem Uczniowskim wzięło udział 470 uczniów.
   
  Galeria              Film
 • Nauczyciel liderem!

   

  Serdecznie gratulujemy naszej koleżance, nauczycielce języka polskiego naszej szkoły, pani Marcie Łykowskiej, która została laureatem konkursu "Lider procesu kształtowania postaw przedsiębiorczych".

  Życzymy dalszych sukcesów!

 • Oceny końcoworoczne

  Oceny końcoworoczne

   

  Informujemy, że oceny końcoworoczne wystawiane są w naszej szkole
  do 13 czerwca 2018 roku.

 • Konkurs "Zabytki, ciekawe miejsca w Łodzi"

  Konkurs "Zabytki, ciekawe miejsca w Łodzi"
  Z radością informujemy, iż uczeń klasy Ib naszej szkoły - Igor Serwach - zajął I miejsce w konkursie plastycznym "Zabytki, ciekawe miejsca w Łodzi". Organizatorami Konkursu byli: Przedszkole Miejskie nr 47 w Łodzi oraz Rada Osiedla Julianów - Marysin - Rogi. 
  Gratulujemy Igorowi oraz Jego Rodzicom  i życzymy dalszych sukcesów.
 • Gratulujemy Jakubowi!

   

  Miło nam poinformować o zwycięstwie Jakuba Laskowskiego, ucznia klasy VII A w I Międzyszkolnym Konkursie Historyczno-Anglistycznym "Columbus".

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Gratulujemy Wojtkowi!

  Serdecznie gratulujemy Wojtkowi Nowakowskiemu, uczniowi klasy VII A, który zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Piękne Doświadczenie - Fascynujące Wyjaśnienie". Tym sposobem uzyskał dodatkowe punkty przy rekrutacji do wymarzonego liceum!

  "Niech dążenie do odkrywania prawdy otaczającego nas świata
  będzie zawsze dobrem najwyższym!"

 • IX Wędrówki z ortografią

  IX Wędrówki z ortografią
  9 maja w łódzkim Domu Literatury odbyło się uroczyste podsumowanie IX Konkursu Języka Polskiego "Wędrówki z ortografią". Zaszczytne I miejsce w tym prestiżowym konkursie zajęła uczennica klasy VIIb naszej szkoły - Zuzanna Pilarz. Zuzia odebrała podczas uroczystości dyplom i nagrody książkowe.
  Gratulujemy!
 • "Witaj majowa jutrzenko - Konstytucja 3 Maja"

  "Witaj majowa jutrzenko - Konstytucja 3 Maja"

  Uczniowie naszej szkoły uroczyście uczcili 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy VB i VIB pod opieką nauczyciela historii Piotra Atemborskiego i nauczyciela j. polskiego Małgorzaty Kuberskiej przygotowali przedstawienie przybliżające koleżankom i kolegom okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz jej znaczenia dla historii Polski. Piękne dekoracje wykonała wraz z młodzieżą nauczycielka plastyki Lidia Frydzińska-Świątczak, a o oprawę muzyczną uroczystości zadbała Agnieszka Ważny - nauczycielka muzyki.

  Galeria

  Dnia 27 kwietnia, w trakcie pięknej uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Szkole Podstawowej nr 120 w Łodzi rozstrzygnięto konkurs historyczno-informatyczny "Witaj majowa jutrzenko - Konstytucja 3 Maja". W tym roku uczniowie wykonywali prezentacje multimedialne związane z Konstytucją 3 Maja. Wpłynęło prawie 60 prac z różnych szkół.

  Miło nam przekazać, że laureatem III miejsca został Maciej Kidawa z klasy VII b, a wyróżnienie otrzymał Jakub Strzelecki z klasy VII a. Gratulujemy sukcesów!

  Galeria

 • Warsztaty słuchowiskowe

  Warsztaty słuchowiskowe

  Uniwersum Harry’ego Pottera i warsztaty słuchowiskowe? Można to połączyć! Udowodnili to uczniowie klasy VIIa. W dniach 19 i 20 kwietnia z inicjatywy wychowawcy klasy - pana Marcina Pawlika, w naszej szkole odbyły się warsztaty słuchowiskowe, zorganizowane we współpracy z grupą Soundsitive Studio, działającą przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, zajmującą się tworzeniem słuchowisk. Nasi uczniowie stworzyli od podstaw słuchowisko ,,Trzy dary od śmierci”. Jego scenariusz stanowi adaptację ,,Opowieści o trzech braciach”, będącej częścią zbioru ,,Baśnie barda Beedle’a” autorstwa J.K. Rowling.

  Uczniowie nauczyli się podczas warsztatów jak powstają słuchowiska, ilu ludzi stoi za nagraniem choćby kilku minut materiału i jak wiele zabawy można mieć podczas nagrywania kwestii. Zaznajomili się również z podstawami montażu dźwiękowego. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem zgłębiali tajniki sztuki audialnej. Serdecznie dziękujemy grupie Soundsitive Studio za poświęcony nam czas. Mamy nadzieję, że nie były to ostatnie tego typu warsztaty.

  Galeria

 • Konkurs Matematyczny "Mini-Radogoszcz"

   

  W dniu 19 kwietnia w SP 184 w Łodzi odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas III "Mini- Radogoszcz". Miło nam poinformować, że zdobywcą I miejsca został Grzegorz Rudnicki, uczeń klasy III b. Serdecznie gratulujemy Grzesiowi i życzymy kolejnych sukcesów.   

 • Lekcje żywej historii

  Lekcje żywej historii

  18 kwietnia odbyły się w naszej szkole „Lekcje żywej historii” prowadzone przez Bractwo Rycerskie Kerin.

   

  Uczniowie klas IV i V przenieśli się w czasie do Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku. Poznali sposób powstawania stanu szlacheckiego i jego wewnętrzne podziały. Omówili zwyczaje szlacheckie.  Poznali historię powstań kozackich i potopu szwedzkiego. Wybrani uczniowie mogli przebrać się za husarza, szlachcica czy muszkietera.

   

  Klasy VI i VII poznały „historię odrodzenia naszego kraju, czyli o tym, jak z potężnej Rzeczpospolitej XVI i XVII wieku zniknęliśmy z wszelkich map po to, by po stu dwudziestu trzech latach niewoli ponownie móc mówić swobodnie w języku polskim. Omówiły Konstytucję 3 Maja, były świadkami powstania Kościuszkowskiego, a także zobaczyły wspaniałego Marszałka Piłsudskiego, obserwując jego poczynania od lat najmłodszych aż do Bitwy Warszawskiej” (www.kerin.pl)

   

  Galeria                      Video

 • Do czterech razy sztuka!

  Do czterech razy sztuka!

  17 kwietnia 2018 roku odbył się czwarty (ostatni) etap wojewódzkiego, interdyscyplinarnego konkursu z wiedzy o kulturze i sztuce współczesnej "Do czterech razy sztuka!", pod Honorowym Patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty, organizowanego przez Muzeum Sztuki w Łodzi.

  W finałowym turnieju zwycięstwo i znaczną przewagę w punktacji wywalczył zespół reprezentujący naszą szkołę w składzie: Katarzyna Nowakowska i Natasza Makaro z klasy 6c oraz Aleksandra Brożyna i Wojciech Nowakowski z klasy 7a. Nasi reprezentanci byli wspaniale dopingowani przez publiczność z klas: 4a, 4c i 5a.

  Z przyjemnością składamy gratulacje naszemu zespołowi za zdobycie 1 miejsca jak również serdecznie dziękujemy pracownikom Działu Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi za organizację tego inspirującego przedsięwzięcia edukacyjnego.

  Galeria

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 172
  ul. Jaskrowa 15
  91-480 Łódź
 • tel. (42) 657-64-21
  fax. (42) 657-24-47