Nawigacja

 • Sekretariat szkolny

  Sekretariat szkolny

  Informujemy, iż w lipcu sekretariat szkoły jest nieczynny. W ważnych sprawach należy zgłaszać się do pokoju nr 7 w godz. 9.00-13.00. W sierpniu sekretariat szkoły jest czynny dla petentów w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 10.00 do 14.00. 

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  22 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 172 zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Podczas uroczystości na sali gimnastycznej najlepsi uczniowie otrzymali nagrody z rąk Pani Dyrektor Magdaleny Janowskiej. Na poszczególnych akademiach odbyły się przedstawienia artystyczne. Na zakończenie  uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

  Galeria

 • Ważne informacje dla VII-klasistów i ich Rodziców

   Ważne informacje dla VII-klasistów i ich Rodziców
 • Jak nie czytam, jak czytam

  Jak nie czytam, jak czytam
  08 czerwca 2018 r. nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Symbolem akcji było bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie, w jednym miejscu. Hasłem naszej szkoły było "Tęczowe czytanie". Uczniowie z poszczególnych poziomów klas ubrani byli w podkoszulki w barwach tęczy. W akcji przeprowadzonej przez bibliotekę szkolną wspólnie z Samorządem Uczniowskim wzięło udział 470 uczniów.
   
  Galeria              Film
 • Nauczyciel liderem!

   

  Serdecznie gratulujemy naszej koleżance, nauczycielce języka polskiego naszej szkoły, pani Marcie Łykowskiej, która została laureatem konkursu "Lider procesu kształtowania postaw przedsiębiorczych".

  Życzymy dalszych sukcesów!

 • Oceny końcoworoczne

  Oceny końcoworoczne

   

  Informujemy, że oceny końcoworoczne wystawiane są w naszej szkole
  do 13 czerwca 2018 roku.

 • Konkurs "Zabytki, ciekawe miejsca w Łodzi"

  Konkurs "Zabytki, ciekawe miejsca w Łodzi"
  Z radością informujemy, iż uczeń klasy Ib naszej szkoły - Igor Serwach - zajął I miejsce w konkursie plastycznym "Zabytki, ciekawe miejsca w Łodzi". Organizatorami Konkursu byli: Przedszkole Miejskie nr 47 w Łodzi oraz Rada Osiedla Julianów - Marysin - Rogi. 
  Gratulujemy Igorowi oraz Jego Rodzicom  i życzymy dalszych sukcesów.
 • Gratulujemy Jakubowi!

   

  Miło nam poinformować o zwycięstwie Jakuba Laskowskiego, ucznia klasy VII A w I Międzyszkolnym Konkursie Historyczno-Anglistycznym "Columbus".

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Gratulujemy Wojtkowi!

  Serdecznie gratulujemy Wojtkowi Nowakowskiemu, uczniowi klasy VII A, który zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Piękne Doświadczenie - Fascynujące Wyjaśnienie". Tym sposobem uzyskał dodatkowe punkty przy rekrutacji do wymarzonego liceum!

  "Niech dążenie do odkrywania prawdy otaczającego nas świata
  będzie zawsze dobrem najwyższym!"

 • IX Wędrówki z ortografią

  IX Wędrówki z ortografią
  9 maja w łódzkim Domu Literatury odbyło się uroczyste podsumowanie IX Konkursu Języka Polskiego "Wędrówki z ortografią". Zaszczytne I miejsce w tym prestiżowym konkursie zajęła uczennica klasy VIIb naszej szkoły - Zuzanna Pilarz. Zuzia odebrała podczas uroczystości dyplom i nagrody książkowe.
  Gratulujemy!
 • "Witaj majowa jutrzenko - Konstytucja 3 Maja"

  "Witaj majowa jutrzenko - Konstytucja 3 Maja"

  Uczniowie naszej szkoły uroczyście uczcili 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy VB i VIB pod opieką nauczyciela historii Piotra Atemborskiego i nauczyciela j. polskiego Małgorzaty Kuberskiej przygotowali przedstawienie przybliżające koleżankom i kolegom okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz jej znaczenia dla historii Polski. Piękne dekoracje wykonała wraz z młodzieżą nauczycielka plastyki Lidia Frydzińska-Świątczak, a o oprawę muzyczną uroczystości zadbała Agnieszka Ważny - nauczycielka muzyki.

  Galeria

  Dnia 27 kwietnia, w trakcie pięknej uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Szkole Podstawowej nr 120 w Łodzi rozstrzygnięto konkurs historyczno-informatyczny "Witaj majowa jutrzenko - Konstytucja 3 Maja". W tym roku uczniowie wykonywali prezentacje multimedialne związane z Konstytucją 3 Maja. Wpłynęło prawie 60 prac z różnych szkół.

  Miło nam przekazać, że laureatem III miejsca został Maciej Kidawa z klasy VII b, a wyróżnienie otrzymał Jakub Strzelecki z klasy VII a. Gratulujemy sukcesów!

  Galeria

 • Warsztaty słuchowiskowe

  Warsztaty słuchowiskowe

  Uniwersum Harry’ego Pottera i warsztaty słuchowiskowe? Można to połączyć! Udowodnili to uczniowie klasy VIIa. W dniach 19 i 20 kwietnia z inicjatywy wychowawcy klasy - pana Marcina Pawlika, w naszej szkole odbyły się warsztaty słuchowiskowe, zorganizowane we współpracy z grupą Soundsitive Studio, działającą przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, zajmującą się tworzeniem słuchowisk. Nasi uczniowie stworzyli od podstaw słuchowisko ,,Trzy dary od śmierci”. Jego scenariusz stanowi adaptację ,,Opowieści o trzech braciach”, będącej częścią zbioru ,,Baśnie barda Beedle’a” autorstwa J.K. Rowling.

  Uczniowie nauczyli się podczas warsztatów jak powstają słuchowiska, ilu ludzi stoi za nagraniem choćby kilku minut materiału i jak wiele zabawy można mieć podczas nagrywania kwestii. Zaznajomili się również z podstawami montażu dźwiękowego. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem zgłębiali tajniki sztuki audialnej. Serdecznie dziękujemy grupie Soundsitive Studio za poświęcony nam czas. Mamy nadzieję, że nie były to ostatnie tego typu warsztaty.

  Galeria

 • Konkurs Matematyczny "Mini-Radogoszcz"

   

  W dniu 19 kwietnia w SP 184 w Łodzi odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas III "Mini- Radogoszcz". Miło nam poinformować, że zdobywcą I miejsca został Grzegorz Rudnicki, uczeń klasy III b. Serdecznie gratulujemy Grzesiowi i życzymy kolejnych sukcesów.   

 • Lekcje żywej historii

  Lekcje żywej historii

  18 kwietnia odbyły się w naszej szkole „Lekcje żywej historii” prowadzone przez Bractwo Rycerskie Kerin.

   

  Uczniowie klas IV i V przenieśli się w czasie do Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku. Poznali sposób powstawania stanu szlacheckiego i jego wewnętrzne podziały. Omówili zwyczaje szlacheckie.  Poznali historię powstań kozackich i potopu szwedzkiego. Wybrani uczniowie mogli przebrać się za husarza, szlachcica czy muszkietera.

   

  Klasy VI i VII poznały „historię odrodzenia naszego kraju, czyli o tym, jak z potężnej Rzeczpospolitej XVI i XVII wieku zniknęliśmy z wszelkich map po to, by po stu dwudziestu trzech latach niewoli ponownie móc mówić swobodnie w języku polskim. Omówiły Konstytucję 3 Maja, były świadkami powstania Kościuszkowskiego, a także zobaczyły wspaniałego Marszałka Piłsudskiego, obserwując jego poczynania od lat najmłodszych aż do Bitwy Warszawskiej” (www.kerin.pl)

   

  Galeria                      Video

 • Do czterech razy sztuka!

  Do czterech razy sztuka!

  17 kwietnia 2018 roku odbył się czwarty (ostatni) etap wojewódzkiego, interdyscyplinarnego konkursu z wiedzy o kulturze i sztuce współczesnej "Do czterech razy sztuka!", pod Honorowym Patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty, organizowanego przez Muzeum Sztuki w Łodzi.

  W finałowym turnieju zwycięstwo i znaczną przewagę w punktacji wywalczył zespół reprezentujący naszą szkołę w składzie: Katarzyna Nowakowska i Natasza Makaro z klasy 6c oraz Aleksandra Brożyna i Wojciech Nowakowski z klasy 7a. Nasi reprezentanci byli wspaniale dopingowani przez publiczność z klas: 4a, 4c i 5a.

  Z przyjemnością składamy gratulacje naszemu zespołowi za zdobycie 1 miejsca jak również serdecznie dziękujemy pracownikom Działu Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi za organizację tego inspirującego przedsięwzięcia edukacyjnego.

  Galeria

 • Sukcesy matematyczne Jurka!

  W dniu 11 kwietnia 2018 roku w siedzibie Wydziału Prawa i Administracji UŁ w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 8/12 odbyło się podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów. Organizatorem imprezy było Kuratorium Oświaty w Łodzi i Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego (ŁCDNiKP).
  Z rąk Kuratora Oświaty dr Grzegorza Wierzchowskiego nagrodę odebrał uczeń klasy 7b naszej szkoły Jerzy Komisarski - laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
  To nie jedyny sukces matematyczny naszego ucznia. Jurek zajął III miejsce w Konkursie Matematycznym PANGEA 2018, którego organizatorem jest Międzynarodowa Szkola Meridian z siedzibą w Warszwie przy ul. Gładkiej 31/B. Konkurs ma zasięg ogólnopolski. W obecnym roku w konkursie brało udział około 11500 uczniów klas 4-7, w tym 1692 uczniów klas siódmych.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.      

 • Czytanie w bibliotece klasy I B

  Czytanie w bibliotece klasy I B
  Uczniowie klasy Ib chętnie słuchają lektur czytanych przez rodziców. Głośne czytanie odbywa się w bibliotece szkolnej. W ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Książka sposobem na nudę" dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały fragmentów lektury J.Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" czytanej przez Mamę Marcela oraz Mamę Wiktora, która czytała dzieciom fragment książki J.Porazińskiej "Pamiętnik Czarnego Noska".
  Uczniom bardzo podoba się ta forma spotkań. Dziękujemy Mamom za poświęcony czas.
   
 • Wybitni twórcy literatury - Ignacy Krasicki

  Wybitni twórcy literatury - Ignacy Krasicki - Obrazek 1

   

  Z radością informujemy o sukcesach naszych uczniów: Zosi Radek VC i Alexandra Jarosiewicza VC, którzy zajęli II miejsce (ex aequo) w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Wybitni twórcy literatury - Ignacy Krasicki", organizowanym przez XXX LO w Łodzi i Gimnazjum nr 15 w Łodzi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

   

 • Konkurs Wiedzy o Litzmannstadt Getto

  Konkurs Wiedzy o Litzmannstadt Getto

  W Łódzkim Konkursie Wiedzy o Litzmannstadt Getto, organizowanym przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych – Oddział Stacja Radegast, rywalizowali uczestnicy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Tym bardziej miło nam donieść, że laureatką I miejsca została Zuzanna Pilarz (VIIb). Bardzo wysoki wynik otrzymał również Mateusz Woskowicz (VIIb)

  Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

   

  Galeria

 • Ekologiczna dekoracja wielkanocna

   

  Z radością informujemy o sukcesie Weroniki Łuczak, uczennicy kl. III b. Weronika zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Ekologiczna dekoracja wielkanocna". "Eko-zając" zachwycił dzieci i jury.
  Gratulujemy i życzymy kolejnych fantastycznych pomysłów i rozwijania talentu plastycznego.  

   
   
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 172
  ul. Jaskrowa 15
  91-480 Łódź
 • tel. (42) 657-64-21
  fax. (42) 657-24-47