Nawigacja

 • Najpiękniejsza pisanka wielkanocna

  Stowarzyszenie "Uczeń" ogłosiło listę laureatów konkursu na najpiękniejszą pisankę wielkanocną:

  Klasy I-III

  1.Wiktor Szczerbowski IB

  2.Staś Poturała II B

  3. Zosia Mikołajczyk IB

  Wyróżnienia: Hania Olszyńska IIb, Sara Pelikan Ic, Grzegorz Rudnicki IIIb, Julia Olędzka, Piotr Stepień IIId, Wiktoria Cechowska Ib.

  Klasy IV-VII

  1.Ania Siembor IVb

  2.Maksymilian Leśniak VIIa

  3.Makary Sędzicki IVb

  Wyróżnienia : Amelia Powierża VIb, Klaudia Śmiechowska IV d.

   

  Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu oraz dziękujemy uczestnikom za wspaniałe pomysły - prace zachwyciły wszystkich uczniów, pracowników i gości naszej szkoły!

   

  Galeria

 • Cztery pory roku w literaturze

  ZIMA - "Cztery pory roku w literaturze", odbył się w styczniu 2018r. Tym razem inspiracje literackie były następujące:  Drugi etap projektu literacko-plastycznego:

  Klasy 4 - "Zima" M. Konopnicka

  Klasy 5 - "Chłopi" W. Reymont (wybrany fragment)

  Klasy 6 - "Krzyżacy" H. Sienkiewicz (wybrany fragment)

  Klasy 7 - "Opowieści z Narni" S.C. Lewis  (wybrany fragment)

   

  WIOSNA - Trzeci etap projektu Literacko-plastycznego  "Cztery pory roku w literaturze", odbył się na przełomie marca i kwietnia 2018r.  Uczniowie ilustrowali poezję i wybrane fragmenty prozy.

  Klasy 4  - "Przyjście wiosny"  J. Brzechwa

  Klasy 5  - "Wiosna w klinice małych zwierząt" - T. Szwed

  Klasy 6  - "Robinson Crusoe" - D. Defoe

  Klasy 7  - "Pierwiosnek"  - A. Mickiewicz

  Obrazy można oglądać w naszej szkolnej galerii na parterze. Serdecznie zapraszamy!

   

  Galeria

   

 • "The voice of Bałuty"


  Dnia 16 marca br. odbył się Ogólonołódzki Konkurs Piosenki Anglojęzycznej pt. "The voice of Bałuty", organizowany przez Szkołę Podstawową nr 24 w Łodzi. Uczennica klasy 5c Zofia Radek zajęła w nim zaszczytne I miejsce reprezentując naszą szkołę piosenką Paula Simona "The Sound of Silence".

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. • Z radością przekazujemy informację o sukcesie ucznia klasy IIId - Mikołaja Wróbla, który zajął IV miejsce w Polish Open Anofushin Cup.
  Gratulujemy młodemu zawodnikowi  i życzymy kolejnych zwycięstw.

 • Matematyczny sukces Jurka!


  Z radością informujemy, iż uczeń klasy VIIb naszej szkoły - Jerzy Komisarski - został laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla Szkół Podstawowych.
  Serdecznie gratulujemy Jurkowi i Jego Rodzicom i życzymy dalszego pomyślnego rozwijania pasji matematycznej.

 • Kolejny sukces Zuzanny Pilarz!


  Z radością informujemy, iż uczennica klasy VIIb naszej szkoły - Zuzanna Pilarz -zajęła I miejsce w IX Konkursie Języka Polskiego "Wędrówki z ortografią".  Gratulujemy!
   
 • Konkurs Recytatorski "Kobiety-Poetki na start"

  Konkurs Recytatorski "Kobiety-Poetki na start" - Obrazek 1W dniu 15-go lutego br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Konkursie Recytatorskim "Kobiety-Poetki na start" organizowanym przez XXIV Liceum Ogólnokształcące. Młodsze dzieci prezentowały wiersze Wandy Chotomskiej i Joanny Papuzińskiej; starsze wiersze Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. 
  Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w grupie wiekowej klas 1-4:
  III miejsce - Jan Rudnicki uczeń klasy 1b
  Wyróżnienie - Nadzieja Drewnowska uczennica klasy 3a
  W grupie wiekowej klas 5-7:
  Wyróżnienie - Natasza Deptuła uczennica klasy 7c.
  Gratulujemy!!!
 • Konkursy języka francuskiego!

   

  Serdecznie zapraszamy do udziału w dwóch konkursach języka fransuckiego: "Wieża Eiffla inaczej" oraz "IV Małego Festiwalu Piosenki Francuskiej - Łódź 2018".

  Poniżej przedstawiamy regulaminy obu konkursów oraz karty zgłoszeniowe. Szczególowych informacji w sprawie konkursów udziela pani Iwona Mączkowska - nauczycielka języka francuskiego.

  La Tour Eiffel - regulamin                  

  La Tour Eiffel - zgłoszenie         

  IV Mały Festiwal Piosenki Francuskiej - regulamin i zgłoszenie                  

 • Konkurs na kartkę świąteczną

  Informujemy, że Stowarzyszenie "Uczeń" rozstrzygnęło konkurs na kartkę świąteczną. Oto lista laureatów:

  Klasy I-III

  1 m-ce :Wojtek Szczerba IIB

  2 m-ce :Jan Rudnicki  IB

  3 m-ce : Marcelina Goździk IB

   

  Wyróżnienia : Wiktor Szczerbowski IB, Maria Kulesza IIIA, Magda Kaźmierczak IB, Nadzieja Drewnowska IIIA, Wiktoria Zaniewicz IIIA, Natalia Maciaszek IIIA, Igor Serwach IB

   

  Klasy IV-VII

  1 m-ce :Weronika Ambroziak IVD

  2m-ce :Laura Pałczyńska IVC

  3 m-ce :Ania Siembor IVB

   

  Wyróżnienia :Makary Sędzicki IVB, Maja Schworm IVB, Oliwia Olejniczak VIA

   

  Wszyscy laureaci oraz wyróżnieni otrzymają nagrody podczas apelu kończącego rok szkolny.

   

 • Szachy

   

  Gratulujemy reprezentacji naszej szkoły w szachach w składzie: B. Burzawska - VIIA, J.Komisarski - VIIB, P. Stępień - IIID, W,Murawski – IIIc zdobycia IV miejsca w Finale Wojewódzkim w szachach drużynowych Igrzysk Dzieci.

 • Spartakiada Świętego Mikołaja

  W dniu 09 grudnia  po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się Spartakiada Św. Mikołaja, zorganizowana przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu oraz nauczycieli wychowania fizycznego.

  Do rywalizacji sportowej zaproszone zostały czteroosobowe reprezentacje klas IV-VII.

  Uczniowie wzięli udział w konkurencjach sportowych na sali gimnastycznej, biegu na orientację na korytarzach szkolnych oraz konkursie plastycznym. Wszyscy świetnie się bawili, aktywnie spędzając sobotnie przedpołudnie. Na zakończenie Spartakiady otrzymali medal oraz upominki od organizatorów.

  Galeria     

  Podziękowanie            

 • Prawa Dziecka - Prawami Człowieka

  Serdecznie gratulujemy uzyskania tytułu laureata III miejsca w XIV Łódzkim Konkursie „Prawa DzieckaPrawami Człowieka” Joannie Barczyńskiej (VIb) i Igorowi Dmochowskiemu (VIIb) oraz  wyróżnienia przyznanemu Ewie Dedecjus (VIb).

   Konkursowi, który odbywa się corocznie w SP 44 w Łodzi, przy współpracy Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, patronuje Rzecznik Praw Dziecka, p. Marek Michalak.

  Galeria  

 • 6 grudnia - Mikołajki

  Chociaż za oknami brak śniegu to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole.

  6 grudnia, klasy 1-3 odwiedził Święty Mikołaj z dwiema Śnieżynkami. Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka. Każda klasa otrzymała również w prezencie piłkę – nagrodę za piękne, kolorowe prace plastyczne , które uczniowie wykonywali  wspólnie podczas zajęć lekcyjnych. O starszych klasach Mikołaj również nie zapomniał!

  Był to dzień radości i uśmiechów. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku!

   

  Galeria

 • Termomodernizacja

  Z radością informujemy, iż zakończyła się termomodernizacja budynku naszej szkoły, wykonana w ramach projektu finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: "Racjonalizacja zużycia energii - termomodernizacja obiektów edukacyjnych Miasta Łodzi. Etap II - SP nr 162, SP nr 172, ZSE-T-H".
  Cieszymy się z wykonanego remontu, na który szkoła czekała od dawna. Dziękujemy pracownikom Urzędu Miasta Łodzi za nadzór nad realizacją zadania i wszelką pomoc, wszystkim pracownikom szkoły - za zaangażowanie i wytrwałość, a uczniom i rodzicom - za wyrozumiałość i cierpliwość. 
   
  Galeria           
 • Konkurs Wiedzy o T. Kościuszce

  W Łódzkim Konkursie Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce, organizowanym przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych, konkurowało sześćdziesięciu uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Tym bardziej, miło nam donieść, że laureatem I miejsca został Jan Radek (kl. VIIc), II miejsca Hanna Dedecjus (kl. VIIb) a wyróżnienie otrzymał Łukasz Majka (VIIa).

  Bardzo wysoki wynik osiągnęli Zofia Kardas (kl. VIIa) i Wojciech Nowakowski (kl. VIIa)

  Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

  Galeria

 • Sukcesy w szachach!

  W dniu 01 grudnia br. dwie drużyny reprezentujące nasza szkole zdobyły 1 oraz 2 miejsce w szkolnych mistrzostwach Łodzi w szachach.

  Skład I drużyny to: B.Burzawska - kl.7a, J.Komisarski - kl.7b, P. Stępień - kl. 3d, W.Murawski - kl. 3c.

  Skład II drużyny to : E. Bartosz -kl. 4a, A.Rudolf -kl.5c, A.Krawczyk - kl. 4b, M. Sędzicki - kl. 7b, M.Śmigielski - kl.3c, M. Zadrożniak - kl. 2b.

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

   

  Galeria

 • Projekt Art. - ASP

  W dniu 14 listopada uczniowie uczęszczający na koło plastyczne wzięli udział w zajęciach, które odbyły się w ramach projektu EDUKACJA ARTYSTYCZNA I JEJ ROLA W PRZYGOTOWANIU DO ODBIORU SZTUKI NAJNOWSZEJ - Dziecko w świecie sztuki pedagogów i studentów Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.  

  Spotkanie prowadzili nauczyciele akademiccy ASP, którzy zainspirowali uczniów pracami jednej ze studentek. Artyści prowadzący spotkanie docenili naszych młodych twórców za oryginalne pomysły, poczucie humoru i wysoki poziom artystyczny ich prac. Zaprosili ich także do udziału w kolejnym spotkaniu, które tym razem odbędzie się na Wydziale Sztuk Wizualnych łódzkiej ASP.

  Galeria

 • Książka sposobem na nudę

  W dniu 29 listopada 2017 roku uczniowie klasy I b uczestniczyli w warsztatach czytelniczo-plastycznych w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Książka sposobem na nudę", której głównym celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz promowanie książek jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu.

  Dzieci zainspirowane zagadkami muzycznymi (odgłosy ptaków) oraz wysłuchanymi wierszami o ptakach J.Tuwima, W.Chotomskiej i K.Śladewskiego przystąpiły do realizacji zadań plastycznych pod kierunkiem Pani Lidii Frydzińskiej-Świątczak - nauczyciela plastyki i techniki w naszej szkole.

  Zabawy i radości było sporo.

   

 • Spotkanie z pisarzem

  Dnia 26 listopada br. klasa IV b odwiedziła targi książki w hali Expo. Spotkała sie tam z pisarzem Tomaszem Szwedem, który czytał i podpisywał swoje książki.

  Galeria 

 • Dzień Bezpieczeństwa

  W dniach 20 - 24 listopada br. odbyły się w naszej szkole Dni Bezpieczeństwa.
  Zorganizowane zostały dla uczniów warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, które prowadzili wolontariusze z fundacji "Gniazdo" wraz z nauczycielami w-f.
  Na lekcjach wychowawczych uczniowie klas Iv - VI tworzyli plakaty o tematyce bezpieczeństwa, które zostały zaprezentowane na korytarzach szkolnych.
  Uczniowie klas VI ponadto sprawdzili się w teście z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

  Galeria  

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 172
  ul. Jaskrowa 15
  91-480 Łódź
 • tel. (42) 657-64-21
  fax. (42) 657-24-47

Biuletyn Informacji Publicznej