Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Konkurs na kartkę świąteczną

  Informujemy, że Stowarzyszenie "Uczeń" rozstrzygnęło konkurs na kartkę świąteczną. Oto lista laureatów:

  Klasy I-III

  1 m-ce :Wojtek Szczerba IIB

  2 m-ce :Jan Rudnicki  IB

  3 m-ce : Marcelina Goździk IB

   

  Wyróżnienia : Wiktor Szczerbowski IB, Maria Kulesza IIIA, Magda Kaźmierczak IB, Nadzieja Drewnowska IIIA, Wiktoria Zaniewicz IIIA, Natalia Maciaszek IIIA, Igor Serwach IB

   

  Klasy IV-VII

  1 m-ce :Weronika Ambroziak IVD

  2m-ce :Laura Pałczyńska IVC

  3 m-ce :Ania Siembor IVB

   

  Wyróżnienia :Makary Sędzicki IVB, Maja Schworm IVB, Oliwia Olejniczak VIA

   

  Wszyscy laureaci oraz wyróżnieni otrzymają nagrody podczas apelu kończącego rok szkolny.

   

 • Szachy

   

  Gratulujemy reprezentacji naszej szkoły w szachach w składzie: B. Burzawska - VIIA, J.Komisarski - VIIB, P. Stępień - IIID, W,Murawski – IIIc zdobycia IV miejsca w Finale Wojewódzkim w szachach drużynowych Igrzysk Dzieci.

 • Spartakiada Świętego Mikołaja

  W dniu 09 grudnia  po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się Spartakiada Św. Mikołaja, zorganizowana przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu oraz nauczycieli wychowania fizycznego.

  Do rywalizacji sportowej zaproszone zostały czteroosobowe reprezentacje klas IV-VII.

  Uczniowie wzięli udział w konkurencjach sportowych na sali gimnastycznej, biegu na orientację na korytarzach szkolnych oraz konkursie plastycznym. Wszyscy świetnie się bawili, aktywnie spędzając sobotnie przedpołudnie. Na zakończenie Spartakiady otrzymali medal oraz upominki od organizatorów.

  Galeria     

  Podziękowanie            

 • Prawa Dziecka - Prawami Człowieka

  Serdecznie gratulujemy uzyskania tytułu laureata III miejsca w XIV Łódzkim Konkursie „Prawa DzieckaPrawami Człowieka” Joannie Barczyńskiej (VIb) i Igorowi Dmochowskiemu (VIIb) oraz  wyróżnienia przyznanemu Ewie Dedecjus (VIb).

   Konkursowi, który odbywa się corocznie w SP 44 w Łodzi, przy współpracy Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, patronuje Rzecznik Praw Dziecka, p. Marek Michalak.

  Galeria  

 • 6 grudnia - Mikołajki

  Chociaż za oknami brak śniegu to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole.

  6 grudnia, klasy 1-3 odwiedził Święty Mikołaj z dwiema Śnieżynkami. Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka. Każda klasa otrzymała również w prezencie piłkę – nagrodę za piękne, kolorowe prace plastyczne , które uczniowie wykonywali  wspólnie podczas zajęć lekcyjnych. O starszych klasach Mikołaj również nie zapomniał!

  Był to dzień radości i uśmiechów. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku!

   

  Galeria

 • Termomodernizacja

  Z radością informujemy, iż zakończyła się termomodernizacja budynku naszej szkoły, wykonana w ramach projektu finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: "Racjonalizacja zużycia energii - termomodernizacja obiektów edukacyjnych Miasta Łodzi. Etap II - SP nr 162, SP nr 172, ZSE-T-H".
  Cieszymy się z wykonanego remontu, na który szkoła czekała od dawna. Dziękujemy pracownikom Urzędu Miasta Łodzi za nadzór nad realizacją zadania i wszelką pomoc, wszystkim pracownikom szkoły - za zaangażowanie i wytrwałość, a uczniom i rodzicom - za wyrozumiałość i cierpliwość. 
   
  Galeria           
 • Konkurs Wiedzy o T. Kościuszce

  W Łódzkim Konkursie Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce, organizowanym przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych, konkurowało sześćdziesięciu uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Tym bardziej, miło nam donieść, że laureatem I miejsca został Jan Radek (kl. VIIc), II miejsca Hanna Dedecjus (kl. VIIb) a wyróżnienie otrzymał Łukasz Majka (VIIa).

  Bardzo wysoki wynik osiągnęli Zofia Kardas (kl. VIIa) i Wojciech Nowakowski (kl. VIIa)

  Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

  Galeria

 • Sukcesy w szachach!

  W dniu 01 grudnia br. dwie drużyny reprezentujące nasza szkole zdobyły 1 oraz 2 miejsce w szkolnych mistrzostwach Łodzi w szachach.

  Skład I drużyny to: B.Burzawska - kl.7a, J.Komisarski - kl.7b, P. Stępień - kl. 3d, W.Murawski - kl. 3c.

  Skład II drużyny to : E. Bartosz -kl. 4a, A.Rudolf -kl.5c, A.Krawczyk - kl. 4b, M. Sędzicki - kl. 7b, M.Śmigielski - kl.3c, M. Zadrożniak - kl. 2b.

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

   

  Galeria

 • Projekt Art. - ASP

  W dniu 14 listopada uczniowie uczęszczający na koło plastyczne wzięli udział w zajęciach, które odbyły się w ramach projektu EDUKACJA ARTYSTYCZNA I JEJ ROLA W PRZYGOTOWANIU DO ODBIORU SZTUKI NAJNOWSZEJ - Dziecko w świecie sztuki pedagogów i studentów Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.  

  Spotkanie prowadzili nauczyciele akademiccy ASP, którzy zainspirowali uczniów pracami jednej ze studentek. Artyści prowadzący spotkanie docenili naszych młodych twórców za oryginalne pomysły, poczucie humoru i wysoki poziom artystyczny ich prac. Zaprosili ich także do udziału w kolejnym spotkaniu, które tym razem odbędzie się na Wydziale Sztuk Wizualnych łódzkiej ASP.

  Galeria

 • Książka sposobem na nudę

  W dniu 29 listopada 2017 roku uczniowie klasy I b uczestniczyli w warsztatach czytelniczo-plastycznych w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Książka sposobem na nudę", której głównym celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz promowanie książek jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu.

  Dzieci zainspirowane zagadkami muzycznymi (odgłosy ptaków) oraz wysłuchanymi wierszami o ptakach J.Tuwima, W.Chotomskiej i K.Śladewskiego przystąpiły do realizacji zadań plastycznych pod kierunkiem Pani Lidii Frydzińskiej-Świątczak - nauczyciela plastyki i techniki w naszej szkole.

  Zabawy i radości było sporo.

   

 • Spotkanie z pisarzem

  Dnia 26 listopada br. klasa IV b odwiedziła targi książki w hali Expo. Spotkała sie tam z pisarzem Tomaszem Szwedem, który czytał i podpisywał swoje książki.

  Galeria 

 • Dzień Bezpieczeństwa

  W dniach 20 - 24 listopada br. odbyły się w naszej szkole Dni Bezpieczeństwa.
  Zorganizowane zostały dla uczniów warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, które prowadzili wolontariusze z fundacji "Gniazdo" wraz z nauczycielami w-f.
  Na lekcjach wychowawczych uczniowie klas Iv - VI tworzyli plakaty o tematyce bezpieczeństwa, które zostały zaprezentowane na korytarzach szkolnych.
  Uczniowie klas VI ponadto sprawdzili się w teście z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

  Galeria  

   

 • 11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości

  Tradycyjnie w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy VIb, VIa, IVa przygotowali program poetycko-muzyczny p.t. "Trudne drogi Polaków ku wolności", upamiętniający to ważne dla każdego Polaka święto.
  Uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni własnego autorstwa, specjalnie przygotowane na tę piękną uroczystość. Oto jeden z nich:

                                           Moja Niepodległość

                                   Niepodległość – co to znaczy?

  Kto mi to wytłumaczy?

  Do komputera sięgam,

  Pytam mamę, tatę…

  Trudne słowa:

  Niezależność, autonomia,

  Suwerenność, niezawisłość.

  Nic nie rozumiem.

  Niepodległość to dla mnie

  Dom rodzinny, szkoła,

  Przyjaciele, zabawy w parku,

  Radość i brak uczucia strachu –

  Moja Niepodległość.

  A nie zawsze tak było.

  Niepodległość trzeba umieć cenić i kochać,

  A w razie potrzeby o Nią walczyć!

                                                                                                    Barbara Dąbrowska

  Zapraszamy również do obejrzenia układów tanecznych pt. „Od niewoli do wolności” przygotowanych przez uczennice z kl. VIIc: Natalię Niewierowicz, Karolinę Rajcę oraz Vib: Joannę Barczyńską, Dominikę kaźmierczak, Jagodę Kowalczyk, Paulinę Niewiatowską, Hannę Zalasińską.

  Występy spotkały się z aplauzem oglądających dzieci z klas III-VII.

  Dla młodych poetów, piosenkarzy i tancerzy należą się wielkie brawa!!!                   

  Galeria             Film 1                Film 2

 • Programujemy i kodujemy z OzoBotami

  Z radością informujemy,  że nasza szkoła uzyskała certyfikat uczestnictwa w Europe Code Week 2017. Uczniowie klasy Ib wraz z  wychowawczynią, panią Danielą Kuca,  wzięli udział w zajęciach wykorzystujących nowoczesną zabawkę - OzoBota. Celem zajęć była nauka kodowania i programowania poprzez zabawę.  Zajęcia poprowadzone zostały dzięki uprzejmości Przedszkola Miejskiego nr 97,  dzięki zaangażowaniu Pani Aliny Wujcik, ambasadora programu e-Tweening w województwie łódzkim oraz dzięki uprzejmości prezesa firmy EduSense -  Pana Rafała  Mitkowskiego. Lekcja miała charakter otwarty, a uczniowie poznali dzięki OzoBotom podstawy programowania i kodowania.

  Galeria    

 • Cztery pory roku w literaturze

  W roku szkolnym 2017/2018  pracownia plastyczna wspólnie z biblioteką szkolną realizuje projekt literacko-plastyczny pt.: "Cztery pory roku w literaturze", w którym biorą udział wszyscy uczniowie klas IV - VII.

  W październiku młodzi twórcy ilustrowali poezję o jesieni. Klasy IV inspirowane wierszem "Klon i lipa" K.Iłłakowiczówny, klasy V "W spiżarni" K. Śliwy, klasy VI - "Jak nie kochać jesieni..." T.Wywrockiego,  klasy VII opisem chmur z "Pana Tadeusza" A.Mickiewicza. Efekty pracy są imponujące, obrazy można oglądać w naszej szkolnej galerii na parterze. Zapraszamy.

  Galeria

 • Ślubowanie pierwszoklasistów

  W dniu 27 października 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.
  Były wiersze, piosenki i słowa przysięgi składane na sztandar szkoły. Uczniowie zostali pasowania przez Panią wice-dyrektor Agnieszkę Zubowską na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 172 im. prof. Stefana Banacha w Łodzi.
  Po części oficjalnej, dzieci wspaniale bawiły się przy dźwiękach dynamicznej muzyki. Zabawę prowadziły trenerki Szkoły Tańca i Dobrych Manier "Hajdasz".
  W klasach na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.
  To był ważny i miły dzień dla naszych pierwszoklasistów.
 • "Dzikość serca" - III edycja

  "DZIKOŚĆ SERCA" to zbiórka karmy i materiałów opatrunkowych dla dzikich zwierząt przebywających w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi, przy ul. Wycieczkowej 103.

  Nasza szkoła aktywnie włączyła się w tę akcję. Szczególnie wyróżniła się klasa I B, która wraz z wychowawczynią, p. Danielą Kucą, przekazała ponad 120 kg artykułów na potrzeby zwierząt.

  Galeria

 • Konkursy przedmiotowe 2017/2018

  Przedstawiamy regulaminy konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty, przy współudziale Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.
  Termin zgłaszania się uczniów upływa 12 października 2017 r.

  język polski
  język angielski
                                 matematyka

 • Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  Informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem nr 2/2017/2018 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 172 w Łodzi z 20 września 2017 r., dodatkowymi dniami wolnymi  od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018 są:
   
  02.11.2017, 03.11.2017, 22.12.2017, 2.01.2018, 30.04.2018, 02.05.2018, 04.05.2018, 01.06.2018.
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 172
  ul. Jaskrowa 15
  91-480 Łódź
 • tel. (42) 657-64-21
  fax. (42) 657-24-47

Biuletyn Informacji Publicznej