Nawigacja

 • Stypendium dla Jurka

  Stypendium dla Jurka

  Z radością informujemy, iż uczeń klasy VIIIb naszej szkoły - Jerzy Komisarski - otrzymał stypendium motywacyjne przyznawane uczniom uzdolnionym w ramach Miejskiego systemu wspierania uczniów uzdolnionych "Mia100 Zdolnych".

  Gratulujemy Jurkowi i jego Rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów.

 • Pomóżmy dzieciom

  Pomóżmy dzieciom

  Szanowni Państwo,

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole jest organizowana zbiórka darów/potrzebnych rzeczy dla wychowanków Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci  - Łupkowa (http://www.hospicjumdladzieci.org).

  Szczególnie potrzebne są następujące rzeczy:

  1. Zestawy kolorowych bawełnianych pościeli.
  Najpotrzebniejsze rozmiary to 160x200+60x70 oraz 120x150+40x60.

  2. Zabawki.
  Przede wszystkim małe: lalki, pojazdy, figurki zwierząt itp. do ok. 10cm wysokości, by dziecko mogło się nimi bawić, nawet jeśli ma porażone mięśnie. Świetne są wszelkiego rodzaju zestawy typu Playmobil.

  3. Środki pielęgnacyjne dla dzieci, w tym chusteczki nawilżane, kremy pielęgnacyjne, płyny do kąpieli etc.

  4. Specjalistyczne kamizelki do kąpieli dla dzieci niepełnosprawnych. Dzięki takim kamizelkom nawet wiotkie dzieci mogą korzystać z basenu. (info o kamizelkach: http://hospicjumdladzieci.org/index.php/pl/kontakt)

  Wszystkie artykuły muszą być nowe, nieużywane. Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów hospicjum nie może przyjmować rzeczy używanych, bo wzrasta ryzyko przeniesienia patogenów, a dzieci, oddychając przy pomocy respiratorów, są bardziej podatne na wszelkiego rodzaju infekcje.

  Podzielmy się radością z innymi! Pomóżmy dzieciom!

  Wszelkie dary prosimy przynosić do p. Atemborskiego (sala 29), p. Pawlika (sala 32), p. Łykowskiej (sala 33) do dnia 10.12.2018 r.

  Z góry dziękujemy za Państwa wsparcie.

 • Szlachetna paczka

  Szlachetna paczka

  Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

  Nasza szkoła już czwarty raz przyłącza się do akcji „Szlachetna paczka”. Wybraliśmy jedną z rodzin w trudnej sytuacji - mama wychowująca samotnie troje dzieci (5l ,6l i 9l).

  Najważniejsze potrzeby tej rodziny to:

  - żywność trwała (kasza, herbata, cukier, dżemy, konserwy, makarony itp.)

  -środki czystości (proszki, szampony, pasty itp.)

  -przybory szkolne (farby, papier kolorowy, plastelina, bloki itp.)

  -odzież i obuwie - BARDZO POTRZEBNE !!!

  (szczegółowy spis do wglądu na portierni szkolnej oraz na stronie Stowarzyszenia “Uczeń” w zakładce “Aktualności”)

  -inne potrzeby: opał (brykiet), szafka kuchenna 80 x70, szafa na ubrania, czajnik elektryczny, pościel, kołdra, poduszka

  -specjalne upominki: Wiktoria marzy o wózku dla lalek, a Kacper o samochodziku, mama chciałaby kawę.

  Przyniesione rzeczy prosimy zostawiać na portierni i wpisywać je do zeszytu .

  Prosimy też o wpłaty pieniężne na ten cel na konto Stowarzyszenia

  PKO BP S.A.13 O/Łódź 63 1020 3408 0000 4502 0180 3105

  DARY PRZYNOSIMY do 6 GRUDNIA, WPŁATY NA KONTO do 3 GRUDNIA

  Jeśli okaże się, że nagromadzonych artykułów jest w nadmiarze, to część przekażemy następnej wybranej rodzinie!

  Zachęcamy do przyłączenia się!

  w razie pytań prosimy dzwonić - Aneta 601 911 791

 • Świąteczne konkursy plastyczne

  Świąteczne konkursy plastyczne

  Stowarzyszenie "Uczeń" oraz Samorząd Uczniowski naszej szkoły zapraszają do wzięcia udziału w świątecznych konkursach plastycznych:

  1. Projekt kartki świątecznej
  Prace wykonujemy dowolną techniką płaską na formacie A4. Najlepsze prace będą wydrukowane w formie kartek świątecznych, a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe.
  (Drodzy Rodzice, jeżeli macie życzenie zamówić, poza konkursem, wydruk kartek Waszego dziecka, prosimy ilość opisać po drugiej stronie pracy).

  2. Ilustracja do mojej ulubionej książki
  Prace wykonujemy dowolną techniką płaską na formacie A4. W tym konkursie nagrodą będzie wydrukowanie wszystkich rysunków w kalendarzu na rok 2019.

  Kalendarze i kartki świąteczne będą do kupienia w szkole przed zebraniami 12 i 13 grudnia, a po tym terminie w sekretariacie.

  Prace oddajemy w sekretariacie do 2 grudnia 2018r. (dotyczy obu konkursów).

 • Sukces naszych matematyków!

  Sukces naszych matematyków!

  Serdecznie gratulujemy drużynie wspaniałych młodych matematyków naszej szkoły, która 23 listopada 2018 r. wzięła udział w VII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematyczno - Fizycznego "Nabój Junior".
  Konkurs przeprowadzono w I Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi, a jego organizatorami byli ponadto: Uniwersytet Jagielloński oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne. Drużyna naszej szkoły w składzie: Jerzy Komisarski (kl. VIIIb), Natalia Niewierowicz (kl. VIIIc), Wojciech Nowakowski (kl. VIIIa) i Zuzanna Pilarz (kl. VIIIb) zajęła 3 miejsce w Łodzi, 14 miejsce w Polsce i 67 miejsce w klasyfikacji ogólnoświatowej. 
  Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i życzymy dalszych sukcesów!

 • Warto pomagać

  Warto pomagać

  Warto pomagać - Obrazek 1W klasach ósmych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Hospicjum dla Dzieci w Łodzi, panem Jarosławem Maćkiewiczem. Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się jak funkcjonuje Hospicjum oraz dlaczego - idąc za przykładem niektórych naszych uczniów - warto zaangażować się w pomoc chorym dzieciom w formie wolontariatu.

 • 12 listopada 2018 r.

  12 listopada 2018 r.

  Zgodnie z Ustawą z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, 12 listopada 2018 roku

  jest dniem wolnym od pracy.

 • Nauczyciel na Medal

  Nauczyciel na Medal

  Z radością informujemy, iż Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły i wychowawczyni klasy IIb - Pani Daniela Kuca - otrzymała z inicjatywy uczniów i rodziców nominację do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w województwie łódzkim w plebiscycie "Nauczyciel na Medal", organizowanym wspólnie przez "Dziennik Łódzki" i "Express Ilustrowany".
  Ze szczegółami akcji i zasadami głosowania można zapoznać się na stronach internetowych: www.dzienniklodzki.pl/nauczyciel oraz Expressu Ilustrowanego. Wszyscy nominowani zostaną zaprezentowani w specjalnym  dodatku dołączonym do gazety z okazji Dnia Nauczyciela. Artykuły o plebiscycie oraz prezentacje liderów głosowania będą się ukazywać na łamach drukowanego wydania "Dziennika Łódzkiego" i "Ekspressu Ilustrowanego". Serdecznie gratulujemy nominacji.

 • "Na skrzydłach wolności"

  "Na skrzydłach wolności"
  W dniu 30 października 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs "Na skrzydłach wolności" zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przez Radę Osiedla Marysin-Rogi i nauczycieli: M. Łykowską, A. Kwiatkowską, A. Ważnego, M. Nowakowskiego, P. Atemborskiego. Konkurs obejmował test wiedzy historycznej o tematyce niepodległościowej oraz konkurencje sportowe. Rywalizowały ze sobą drużyny z SP 172 i SP 120. 
  W ramach konkursu prezentowano również najpiękniejsze latawce, które swym wyglądem nawiązywały do tematyki odzyskania przez Polskę niepodległości.
  Aby uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie włączyli się w projekty plastyczne i techniczne. Klasy siódme wykonały portrety "Ojców niepodległości", uczniowie klas piątych i szóstych tworzyli jubileuszowe medale i odznaczenia. Powstało też kilka latawców na konkurs, które teraz zdobią naszą szkołę.

  Galeria
 • Ślubowanie klas pierwszych

  Ślubowanie klas pierwszych

  26 października 2018 r. w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie.

  Tego dnia uczniowie klas pierwszych wraz z Rodzicami i Dziadkami wzięli udział w uroczystym Ślubowaniu.

  Były słowa przysięgi na sztandar szkoły, wiersze i piosenki. Pierwszoklasiści poradzili sobie wspaniale, a Pani Dyrektor Magdalena Janowska pasowała ich na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 172 im. prof. Stefana Banacha w Łodzi.

  Po części oficjalnej, w klasach czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

  To był wyjątkowy dzień dla naszych pierwszoklasistów!

   

  Galeria

 • "Life skills and values for the pupils of the European Union"

  "Life skills and values for the pupils of the European Union"

  W dniach 15-19 października 2018 roku naszą szkołę odwiedzili goście ze szkół partnerskich z Grecji, Włoch, Słowenii i Wysp Kanaryjskich. Wspólnie uczestniczymy w projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej pt."Life skills and values for the pupils of the European Union"

  Autorką i pomysłodawczynią oraz koordynatorką projektu i wizyty jest p. Anna Roszkowska, której serdecznie dziękujemy za profesjonalne przygotowanie szkoły do przyjęcia gości.

  Delegacja złożona z 12 nauczycieli poznała naszą szkołę, wzięła udział w krótkiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz szkolnym Dniu Europejskim, zwiedziła ciekawe zakątki naszego miasta oraz omówiła najważniejsze kwestie związane z realizacją projektu. Tematem tej wizyty był problem odporności psychicznej uczniów oraz ich przygotowania do walki ze stresem. Nauczyciele naszej szkoły wymienili doświadczenia z gośćmi, wzięli udział we wspólnym spotkaniu rady pedagogicznej. Szczególną atrakcją dla gości okazały się zajęcia lekcyjne, które mogli obejrzeć. Zajęcia interdyscyplinarne w klasie VIIa przygotowali: p. Piotr Atemborski i p. Marcin Pawlik, natomiast zajęcia z wykorzystaniem muzyki, ruchu i plastyki przeprowadzone w kl. IIc, przygotowały: p. Małgorzata Kaczmarek i p. Monika Rogalska. Dzień Europejski, pełen wspaniałych pyszności, dekoracji i atrakcji z różnych krajów naszego kontynentu, przygotowali uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawcami i rodzicami. Goście mogli także zachwycić się prezentacją naszych tancerzy z zespołu "Pędziwiatry", przygotowaną pod kierunkiem p. Beaty Maślankiewicz. Wszyscy uczniowie świetlicy pod opieką p. Urszuli Medyńskiej i p. Iwony Solarskiej przygotowali dla gości upominki, a nasi dziennikarze po kierunkiem p. Joanny Katarzyńskiej i p. Marcina Pawlika opracowali z tej okazji specjalny numer gazetki "Mrowisko" oraz  przewodnik po szkole i mieście. Zagadnienia budowania odporności psychicznej omówiły podczas specjalnego spotkania: p. Joanna Katarzyńska i p. Izabela Lang.  Goście zachwyceni naszym miastem i szkołą, zaskoczeni otwartością i gościnnością łodzian, a także  serdecznością i komunikatywnością uczniów naszej szkoły, rozsmakowani w polskich potrawach, pełni wrażeń i nowych pomysłów, postanowili odwiedzić Polskę w przyszłości i kontynuować wspólną wymianę doświadczeń.

  Dziękujemy im za wizytę, miłe słowa i wspólną pracę oraz zabawę.

  Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wizyty.

  Galeria

 • Murale na szkolnych korytarzach

  Murale na szkolnych korytarzach


  W październiku odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne, podczas których powstały "wielkie dzieła". Nie dziwi fakt, że artystki są z nich dumne!

  Galeria

 • Najlepsi w streetballu!

  Najlepsi w streetballu!

  Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym sportowcom zdobycia Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi i Najlepsi w streetballu! - Obrazek 1zajęcia I miejsca w Turnieju Koszykówki rozegranym w 28 września 2018 r.
  Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Igor Bobiński, Igor Dmochowski, Maciej Kidawa i Jędrzej Olejniczak. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego - pan Michał Nowakowski.
  Chłopcy rywalizowali z wieloma drużynami w 3-osobowej wariacji koszykówki - streetballu. Okazali się najlepsi!!! 

  Galeria

 • Konkursy przedmiotowe i nie tylko!

  Konkursy przedmiotowe i nie tylko!

  Uczniowie zainteresowani konkursami przedmiotowymi!

  Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Łodzi mozna znaleźć szczegółowe informacje dotyczące konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych organizowanych przez łódzkie kuratorium (język polski, język angielski, język niemiecki, historia, matematyka).

  Ze względu na bardzo wysoki poziom trudności konkursów uprzejmie prosimy o przemyślane decyzje i zgłaszanie się uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce, realnie zainteresowanych danym przedmiotem, posiadających ugruntowaną i rozległą wiedzę z lat ubiegłych, gotowych do bardzo intensywnej pracy . Warto uwzględnić tu sugestie nauczyciela przedmiotu. 

  Zapraszamy do zapoznania się z informacjami.

  Kuratorium Oświaty - konkursy przedmiotowe

  Zgoda na udział w konkursie

  Kuratorium Oświaty przedstawiło również wykaz konkursów tematycznych i  interdyscyplinarnych organizowanych  lub współorganizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019 wraz z regulaminami.

  Kuratorium Oświaty - konkursy tematyczne i interdyscyplinarne

 • Nasz projekt w budżecie obywatelskim!

  Nasz projekt w budżecie obywatelskim!

  Szanowni Państwo,

  Zachęcamy do głosowania na nasz projekt złożony

  w ramach budżetu obywatelskiego:

  B 0110 JM

  Multisportowo, wygodnie i zdrowo – strefa sportowo – edukacyjna na Julianowie

  Każdy oddany głos to szansa na budowę boiska typu „streetball” przy naszej szkole, na stworzenie nowych szatni przy sali gimnastycznej naszej szkoły, na powstanie altany edukacyjnej,
  „przystanku rowerowego” przy naszej szkole

  INFORMACJE ISTOTNE DLA OSÓB GŁOSUJĄCYCH dostępne są na stronie Urzędu Miasta Łodzi https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/lodzianie-decyduja/budzet-obywatelski/
  oraz w punktach do głosowania.

  W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem ds Partycypacji Społecznej
  (mail: sekretariat.bps@uml.lodz.pl, tel.: 638-46-00 lub 512-768-135).

  Terminy głosowania:
  papierowe: 15 - 30.09.2018 r.

  internetowe: 15.09 - 07.10.2018 r.
  www.lodz.pl/budzet_obywatelski

  Dziękujemy!

 • Akademia Młodego Odkrywcy

  Akademia Młodego Odkrywcy
  Serdecznie zapraszamy uczniów w wieku 11-14 lat do udziału w projekcie "Akademia Młodego Odkrywcy", przygotowanym przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi. 
  Projekt będzie realizowany w dwóch edycjach, pierwsza rozpocznie się jesienią 2018 r.
  Projekt jest skierowany do uczniów zainteresowanych medycyną i biologią, wiążących swoją przyszłość z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Uczestnicy wezmą udział w bardzo wartościowych zajęciach na tej prestiżowej uczelni, będą mieli zapewniony dojazd i powrót ze szkoły oraz opiekę i posiłek podczas zajęć.Wezmą udział w ciekawym konkursie.
  Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdą Państwo poniżej. Zachęcamy zainteresowanych uczniów do zgłaszania swych kandydatur.
  Wypełnione 3 dokumenty (wzory podane są poniżej: dane uczestnika, oświadczenie i zgoda rodziców) należy dostarczyć do sekretariatu naszej szkoły do 1 października 2018 r. W pierwszej edycji projektu przewidzianej na ten rok szkolny weźmie udział 36 uczniów. Prosimy, aby zgłaszali się uczniowie o skonkretyzowanych zainteresowaniach, gotowi na aktywny i regularny udział w zajęciach.
  W przypadku większej liczby zgłoszeń szkoła zastrzega sobie prawo do wytypowania uczniów, zgodnie z osiąganymi wynikami w nauce, zainteresowaniami i aktywnością na zajęciach z przedmiotów przyrodniczych.
  Zapraszamy!
   
  Zarys projektu                   Dane uczestnika               Oświadczenie uczestnika                 Zgoda rodziców          
 • Logowanie do systemu Synergia dla rodziców i uczniów

  Logowanie do systemu Synergia dla rodziców i uczniów

  Szanowni Państwo

  W związku z uruchomieniem przez firmę Librus nowych portali tematycznych – Librus Rodzina (rodzina.librus.pl) oraz Librus Szkoła (szkola.librus.pl), przedstawniamy krótkie ABC logowania się do systemu Synergia dla rodziców i uczniów.

  Logowanie do systemu Synergia dla rodziców i uczniów

 • Język francuski w naszej szkole

  Język francuski w naszej szkole

  Szanowni Rodzice!

  Informujemy, że oferta naszej szkoły dotycząca nauki języka francuskiego jako przedmiotu dodatkowego została poszerzona i od 1 września 2018 r. dotyczyć będzie wszystkich klas. Można więc zadeklarować udział w nieodpłatnych zajęciach języka francuskiego w wymiarze 2 godzin tygodniowo już od I klasy. Ważne jest, aby pamiętać, iż raz złożona deklaracja oznacza, iż dziecko będzie się uczyło  języka francuskiego jako przedmiotu dodatkowego do końca klasy VI, bez możliwości rezygnacji. Ocena z tego przedmiotu trafi na świadectwo szkolne i będzie wliczona do średniej ocen, ale nie wpłynie na promocję do klasy programowo wyższej. W klasie VII wszyscy uczniowie obowiązkowo muszą uczyć się dwóch języków obcych. Wówczas można pozostać przy uczeniu się języka francuskiego lub wybrać spośród dwóch innych oferowanych przez naszą szkołę języków – niemieckiego i hiszpańskiego. Rodziców zainteresowanych nauką języka francuskiego jako przedmiotu dodatkowego (także tych, którzy wstępnie deklarowali się już w maju i czerwcu) prosimy o wypełnienie załączonej deklaracji i złożenie jej w sekretariacie szkoły najpóźniej do 4 września  2018 r. Deklaracje mogą też składać Rodzice przyszłorocznych pierwszoklasistów.

  Nadmieniam, iż niezależnie od wyboru języka francuskiego jako przedmiotu dodatkowego wszyscy uczniowie naszej szkoły od początku do końca edukacji uczą się obowiązkowo języka angielskiego.

  Dyrektor SP172 w Łodzi

  Deklaracja

 • Ważne informacje dla Rodziców 1-klasistów

  Ważne informacje dla Rodziców 1-klasistów

  Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami dotyczącymi nauki w klasie pierwszej w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019. 

  Uwaga! Zmiana godziny zebrania z Rodzicami!

  Informacje

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się w poniedziałek 3 września 2018 roku.

  Uczniowie spotkali się na dziedzińcu z Dyrektorem szkoły, a następnie z wychowawcami w klasach.

  Wszystkim uczniom życzymy pomyślnych wiatrów na cały rok szkolny!

  Galeria

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 172
  ul. Jaskrowa 15
  91-480 Łódź
 • tel. (42) 657-64-21
  fax. (42) 657-24-47