W pracowni plastycznej W świecie historii Nasze spotkania z literaturą Co potrafimy?

W pracowni plastycznej

Koło plastyczne

Przedstawione prace są wykonane przez uczniów szkoły na zajęciach koła plastycznego.

Opiekunem koła jest p. Lidia Frydzińska-Świątczak

Projekt "Maski"            Grafika              Widokówka              Animacje            Nasi Nauczyciele

Prace powstające w pracowni plastycznej wykonane przez uczniów klas 4-6 dekorują naszą szkołę, stanowią elementy scenografii podczas akademii okolicznościowych, a także wspierają akcje charytatywne np. na rzecz łódzkiego schroniska dla zwierząt.

Prace uczniów

Obraz Jana Steen'a "Wnętrze chłopskiej chaty" w interpretacji uczniów klasy 6 D

Podarunek serca z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Możemy prześledzić proces powstawania prac uczniów klas 4 realizowanych podczas lekcji plastyki.

"Konturowe miasto"              "Ogrody"

Migawki z pracowni plastycznej

Warsztaty plastyczne

Uczniowie klasy 2b podczas wycieczki do Muzeum sztuki (Ms2) uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt.: "Morskie opowieści"

Arteterapia

"Tak wygląda szczęście"

Najmłodsi uczniowie uczęszczający w zajęciach arteterapii  dla klas 1-3 prezentują swoje prace, dzięki którym przeżywali towarzyszące im emocje.

"Zaskoczenie i zdziwienie"

Wieści z pracowni plastycznej

W roku szkolnym 2014/2015 nasi uczniowie zarówno ci młodsi jak i starsi pełni twórczego entuzjazmu uczyli się, zwiedzali oraz działali. Mieli więc wiele okazji do bogatego doświadczania świata sztuki.
Uczniowie klas I i VI poznawali dzieła artystów i przyglądając się własnym emocjom i uczuciom wykonywali wspólne prace plastyczne podczas zajęć pt.: „ Arteterapia wspomagająca rozwój”.
Uczniowie klas V mieli okazję uczestniczyć w lekcjach i warsztatach plastycznych prowadzonych przez Dział Edukacji Muzeum MS2.
Z kolei klasa IV odwiedziła Akademię Sztuk Pięknych. Oprócz wykonania oryginalnych prac plastycznych uczniowie zwiedzili pracownię tkaniny artystycznej i malarstwa. Dla chętnych były też okazje do zmobilizowania twórczych wysiłków i udziału w konkursach.
Wytrwali uczniowie klas VI dzielnie reprezentowali naszą szkołę w konkursie z wiedzy o kulturze współczesnej „Do 4x sztuka” pod Honorowym Patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty.  Ambitni konstruktorzy wykonali oryginalne makiety Wieży Eiffla zdobywając laury podczas konkursu …. Wierni sympatycy Pracowni Plastycznej byli gospodarzami i animatorami Dnia Otwartego, Pikniku Szkolnego i dekoratorami szkolnych przestrzeni.
Bardzo ważnym wydarzeniem był udział uczniów klas I i II w e-konferencji zatytułowanej "
Twórczy nauczyciel – twórczy uczniowie. Czy sztuka prowadzi do dojrzałości społeczno – emocjonalnej?” zorganizowanej przez WSiP. Lekcję i naszych młodych artystów można obejrzeć pod adresem http://www.wsip.pl/e-konferencje/tworczy-nauczyciel-tworczy-uczniowie-czy-sztuka-prowadzi-dojrzalosci-spoleczno-emocjonalnej/.
Oprócz tych spektakularnych wydarzeń były też codzienne zajęcia, podczas których powstawało wiele oryginalnych prac , a na twarzach uczniów pojawiały się szczere uśmiechy radości.