Nawigacja

Samorząd uczniowski klas IV - VI

 

Zarząd S.U.

Przewodniczący:
Maksymilian Sędzicki 7 B

Zastępca: Antonina Styś 7 C

Członkowie:

Mateusz Adamczyk 7 A             Nadia Kerre 6 C

Antoni Usajewicz 6 B                Maria Dąbrowska 5 C

Kazimierz Twardowski 5 B        Oliwia Owczarz 5 A

Jan Szczytkowski 4 D                Maja Sorbjan 4 C

Oliwier Czeremuszkin 4 B         Julia Szmiel 4 A

 

Regulamin Samorządu Uczniowskiego

 

Bohateron - wyślij kartkę do powstańca

Bohateron - wyślij kartkę do powstańca

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Bohaterowie, którzy brali w nim udział poświęcili wszystko, by walczyć o naszą wolność. Ci ludzie wciąż są wśród nas i choć są dla nas niezwykle ważni, pamięć o nich stopniowo zanika.

Samorząd Uczniowski klas 1 – 3 zainicjował włączenie się do akcji BOHATERON, by uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego i udowodnić im, że PAMIĘTAMY!

Uczniowie klas: 1a, 1b, 2a, 2b, 2c, 2d, 3a, 3b, 3c, 3d, a także niektóre klasy starsze: 4c, 5c, 6c napisały kartki do Powstańców.

Z radością informujemy, że udało nam się zebrać ponad 300 kartek, które przesłaliśmy do Fundacji „Sensoria” z siedzibą we Wrocławiu. Dziękujemy!

Galeria

8 września Dzień Marzyciela

8 września Dzień Marzyciela

Marzenia, marzenia w nich wszystko się zmienia,
lecz czy ty znasz swoje marzenia.
Wystarczy, że zamkniesz dziś oczy
i już cię tu nic nie zaskoczy,
Po prostu świat wokół się zmienia,
gdy wchodzisz w krainę marzenia.
Tam wszystko możliwe, choć nie jest prawdziwe,
to właśnie tam jesteś szczęśliwy.
Tu wokół masz troski, zmartwienie,
tam znajdziesz tych trosk ukojenie,
więc nie bój się marzyć, to może się zdarzyć,
że to o czym marzysz naprawdę się może wydarzyć.
Małgorzata Karolewska
www.WierszeGosi.prv.pl

DZIEŃ MARZYCIELA obchodzony jest od roku 2001 jako "dzień kobiet i mężczyzn, dzieci i młodzieży, babć i dziadków, chorych i zdrowych, niskich i wysokich, chudych i grubych, zakochanych i tych ze złamanym sercem, pracowników i pracodawców, bezrobotnych i pracujących, czyli wszystkich ludzi, którzy nie przestali marzyć".

Pomysłodawcą, twórcą i animatorem DNIA MARZYCIELA oraz Polskiego Portalu Marzeń www.zlotarybka.pl jest Sławomir Rybka, znany także jako Dyżurny Marzyciel Kraju, który na pytanie dlaczego DZIEŃ MARZYCIELA obchodzony jest we wrześniu odpowiada: "W styczniu są dni Dziadków, w lutym Zakochanych, w marcu świętują Kobiety, w kwietniu obchodzimy Prima Aprilis, w maju składamy życzenia Mamom, w czerwcu rozpieszczamy Dzieci, lipiec i sierpień to dla wielu czas wypoczynku, a we wrześniu - który dla dzieci i młodzieży jest początkiem nowego etapu - będziemy świętować Dzień Marzyciela. Ten dzień jest dla tych, którzy dzięki swojej wytrwałości, samozaparciu i niejednokrotnie ciężkiej pracy zrealizowali, lub zrealizują swoje marzenia, a także tych, którzy tak chętnie pomagają w ich spełnianiu".

Samorząd Uczniowski klas I-III zaprosił wszystkie klasy I-III do wspólnego świętowania Dnia Marzyciela. Uczniowie wykonali drzewa marzeń według własnych pomysłów.  Każda klasa sfotografowała swoje prace.

Opiekunki Samorządu - M. Kaczmarek, M. Rogalska

Galeria "Marzycieli"

Pomagamy z Fundacją "Pomóż i Ty"

Pomagamy z Fundacją "Pomóż i Ty"

Przez całe drugie połrocze  zbieraliśmy pieniądze dla 21-letniego  Jakuba Nowakowskiego, który  choruje na retinopatię wcześniacza i autyzm. Wsparliśmy go  kwotą 200 złotych, kupując cegiełki w postaci pomocy naukowych ze ślicznymi zdjęciami zwierzątek na odwrocie. Cegiełki były kupowane przez uczniów, nauczycieli, personel szkoły oraz ich przyjaciół. Zebrane pieniądze przez nas zostały przekazane na zakup sprzętu rehabilitacyjnego tj. rowerowózka, który ma ułatwić podróżowanie Jakubowi do zewnętrznego świata. Koszt takiego sprzętu to około 25 000 złotych. Rowerowózek został zakupiony co możemy zobaczyć na zdjęciu. A my otrzymaliśmy nastepujące podziękowania od Fundacji:

Zarząd Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty" uprzejmie dziękuje wszystkim Darczyńcom za pomoc finansową udzieloną naszemu Podopiecznemu Jakubowi Nowakowskiemu w ramach tegorocznej akcji Karnety Bożonarodzeniowe. To dzięki Państwa pomocy, poprzez zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego tj. rowerowózka, mogliśmy spełnić marzenie Jakuba. Państwa ogromne wsparcie i życzliwość sprawiły, że ofiarowaliśmy mu jeden z najpiękniejszych prezentów. 

Z poważaniem Zarząd Fundacji "Pomóż i Ty"

Dyskoteka andrzejkowa

Dyskoteka andrzejkowa

Nasza pierwsza dyskoteka w tym roku szkolnym odbyła się w listopadzie. Tym razem znowu było wesoło i tanecznie, ale również koncertowo !!! W  Konkursie  SHOW MUST GO ON  wystąpił  Filip Dorman – uczeń klasy VIc, który zaśpiewał piosenkę Adele –„ Hello i zdobył pierwsze miejsce !!!! Ale poziom był bardzo wyrównany i przyznano 3 miejsca pierwsze !!!!! I tak oprócz Filipa I miejsce za taniec zdobyli : Nadia Kerre  z klasy IVc oraz Wanda Loba z klasy IIc i Tadeusz Loba z klasy IVc. Były również wyróżnienia, które otrzymali w kategorii taniec : DUET: Natasza Makaro i Kinga Grzelak z klasy IVc, oraz Duet Męski J Kuba Dziatosz i Filip Michalski z klasy Vc.

GRATULUJEMY!

Konkursy Samorządu Uczniowskiego

Konkursy Samorządu Uczniowskiego

Nadszedł czas na podsumowanie konkursów I semestru obecnego roku szkolnego zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły

W konkursie na najsmaczniejsze ciasto – „PYCHOTKA”

wyróżnienie otrzymali

JULIA KAŹMIERSKA (IVa)       JAN MAKOWSKI (Vc)

W turnieju szkolnych talentów „SHOW MUST GO ON 3”

wyróżnieni zostali:

MATEUSZ SIELECKI (IVb)    ERNEST KMIECIAK (Vc)     IGOR URBAS (VIa)

III miejsce zajął ADRIAN BORZĘCKI (VId)

II miejsce otrzymały BASIA BURZAWSKA i MARIA JANCZAK (IVa)

The Winner is J…….. ALEKSANDER GROMEK  (IVb)

W konkursie dla klas  „ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ SALI”

III miejsce – KLASA Vc  II miejsce - KLASA VIb     I miejsce  - KLASA VIc

W konkursie EUROPEJSKA BOMBKA  Samorząd Uczniowski razem ze opiekunami Szkolnego Koła Europejskiego postanowili wyróżnić prace następujących uczestników konkursu:

JOANNA SYDOR (IVb)   WIKTORIA FORTUNA (IVb)     MACIEJ KIDAWA (IVb)

MAXYMILIAN SĘDZICKI (IVb)   NATASZA FORTUNA (Vc)

OLIWIA KAŁUŻA (VIa)     WERONIKA ZALEWSKA (VIa)

Laureatom i wyróżnionym w konkursach gratulujemy

Europejska bombka                    Świąteczny wystrój sal             Show must go on 3                 Nagrodzeni             

Cukiernia bis!

Cukiernia bis!

24 marca 2015r., w ramach akcji Hau, uczennice klasy VIb zorganizowały ponownie cukiernię. Do akcji włączyły się tym razem koleżanki klasy IVb, które – mamy nadzieję – w przyszłym roku szkolnym, przejmą akcję HAU.

Na dwóch długich przerwach można było zakupić przepyszne smakołyki, cieszące się powodzeniem wśród uczniów  i nauczycieli naszej szkoły.

Akcja zakończyła się wielkim sukcesem, a cały dochód został przeznaczony na kupno specjalnej karmy dla schorowanych zwierząt ze schroniska.

Cukiernię zorganizowały: Patrycja Burska, Agata Dobrogowska, Karolinka Grzeszczyk, Zuzia Jarosińska, Zuzia Lipowska,  Beata Mirowska, Zuzia Rojkowska, Marta Szakiel oraz Hania Dedecius, Natalia Lesiak, Natalia Pira.

BRAWO DZIEWCZYNY!!!

Galeria

Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa

23 stycznia 2015 r. odbyła się dyskoteka karnawałowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Było kolorowo, wesoło i tanecznie.

Fotogaleria

Świąteczny wystrój sali

Świąteczny wystrój sali

Prawie wszystkie klasy z ogromnym entuzjazmem wzięły udział w konkursie Świąteczny wystrój Sali. Przez wiele dni, godzin dzieci przygotowywały liczne ozdoby świąteczne, które ozdobiły nie tylko klasowe choinki, ale także ściany, szyby, parapety, drzwi. Nie zapomniały również o strojach Mikołajów, Śnieżynek, reniferów, Dziadków Mrozów, choinek dla siebie.

Do jednej z sal Mikołaj wjeżdżał na saniach ciągniętych przez renifery, w innej wyskakiwał z ogromnej, przewiązanej wstążką paczki, w kolejnej rozdawał słodkie upominki. Niemal w każdej sali dzieci zagrały i zaśpiewały śliczne kolędy, w tym również w języku angielskim. W nastrój świąteczny weszliśmy wiec  ponad tydzień przed Bożym Narodzeniem.

Nie zazdrościmy jury która musi wybrać zwycięzców konkursu!

Galeria

Dyskoteki

Dyskoteki

29 listopada b.r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W trakcie dyskoteki uczestnicy zabawy mogli posilić się zakupując smakołyki w sklepiku, powróżyć, a przede wszystkim szaleć na parkiecie!

Galeria

W dniu 24 października 2014r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 172 w Łodzi. Pod opieką nauczycieli bawiliśmy się naprawdę wspaniale!

Cukiernia

Cukiernia

20 października 2014r., w ramach akcji Hau, uczennice klasy VIb zorganizowały cukiernię. Sprzedawały własnoręcznie upieczone, przepyszne ciasta, których aromat unoszący się po korytarzach naszej szkoły,  zachęcał dzieci  do zajrzenia na drugie piętro i zakupu smakołyków.

Akcja zakończyła się wielkim sukcesem, a cały dochód , został przeznaczony na kupno karmyi zabawek dla naszych braci mniejszych ze schroniska w Łodzi. Miejmy nadzieję, że zwierzątka poczują się troszkę lepiej,  zajadając  swoje ulubione rarytasy w oczekiwaniu na nowego pana…

Szczególne podziękowania należą się: Karolince Zielińskiej, Patrykowi i Marcelowi Antosikom z klasy VIa za włączenie do naszej akcji.

Cukiernię zorganizowały: Patrycja Burska, Agata Dobrogowska, Karolinka Grzeszczyk, Zuzia Jarosińska, Zuzia Lipowska, Ola Machnia, Beata Mirowska, Zuzia Rojkowska, Marta Szakiel, Zuzia Widawska

BRAWO DZIEWCZYNY!!!

Galeria

Prawa dziecka - prawami człowieka

Prawa dziecka - prawami człowieka

10 grudnia 2013 r., w 65 rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw  Człowieka, rozstrzygnięty został jubileuszowy X Łódzki Konkurs "Prawa dziecka – prawami człowieka". Naszą szkołę reprezentowały: Jagoda Sydor (kl. VIa), Juliana Górecka (kl. VIb), Zuzanna Kluszczyńska (kl. VId), Julia Ryniecka (kl. VId), Maria Zjawiona (kl. VId).

Wszystkie nasze reprezentantki zaprezentowały ogromną wiedzę na temat praw dziecka i człowieka.
Marysia Zjawiona otrzymała tytuł laureata II miejsca, a Zuzia Kluszczyńska – wyróżnienie.

GRATULUJEMY!!!

Galeria

Andrzejki

Andrzejki

29 listopada b.r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W trakcie dyskoteki uczestnicy zabawy mogli posilić się zakupując smakołyki w sklepiku, powróżyć i obejrzeć pierwsza szkolną edycję SHOW MUST GO ON, którą rewelacyjnie poprowadzili Juliana Górecka i Maciej Majewski.

"Show must go on" ujawnił wiele tanecznych i nie tylko … talentów drzemiących w uczniach naszej szkoły.

Zapraszamy na fotorelację z dyskoteki andrzejkowej!

Pychotka 2013

Pychotka 2013

24 października b.r. bawiliśmy się na dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. W trakcie dyskoteki odbył się konkurs na najpyszniejsze ciasto PYCHOTKA 2013.

Wszystkie zgłoszone ciasta były bardzo smakowite, zwycięstwo wahało się do ostatniej chwili. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła BEATA MIROWSKA z kl. VB, drugie HANNA BURZAWSKA z kl. IVB, a trzecie WIKTOR PIŁAT z kl.  VA.  Wyróżnienia otrzymali: ALA WÓJCIK z kl. IVB, MARIKA GAWRYSIAK z kl. IVD oraz MARCEL i PATRYK ANTOSIK z kl.VA.

ZWYCIĘZCOM I WYRÓŻNIONYM GRATULUJEMY!

Galeria

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 172
    ul. Jaskrowa 15
    91-480 Łódź
  • tel. (42) 657-64-21
    fax. (42) 657-24-47