Nawigacja

Świetlica Stołówka

Świetlica i stołówka

Świetlica

Co robimy?

ZAJĘCIA

 

DODATKOWE

 

w ramach

pracy świetlicy

Zapraszamy!

                

Witamy!

GODZINY PRACY ŚWIETLICY:

 

poniedziałek - piątek

od godz. 07.00

do godz. 17.30

ZAPRASZAMY!

Zima 2017/2018

Zima 2017/2018


Grudzień                       

Styczeń             

Luty            

Jesień 2017

Jesień 2017


Wrzesień              

Październik

Listopad        

Lato

Lato

 

Maj i czerwiec          

Zima 2016/2017

Zima 2016/2017


Grudzień        

Styczeń             

Luty           

Jesień 2016

Jesień 2016

Luty

Luty

Grudzień

Grudzień

Kończy się jesień, zaczyna zima!

 

O świątecznych przygotowaniach i nie tylko... 

Kolejny konkurs Misia Uszatka!

Kolejny konkurs Misia Uszatka!

Zapraszamy do udziału w konkursie Misia Uszatka pod patronatem Muzeum Animacji Se-Ma-For!

 

Informacje o konkursie 

Konkurs "Miś Uszatek zaprasza"

Konkurs "Miś Uszatek zaprasza"

Przedstawiamy relację z konkursu "Miś Uszatek zaprasza".

 

"Jestem sobie mały miś, śmieszny miś, znam się z dziećmi nie od dziś!"

Marzec i kwiecień

Marzec i kwiecień

Luty

Luty

Zimowe impresje w świetlicy!

LUTY – najkrótszym miesiącem!

Styczeń 2015

Styczeń 2015

Grudzień

Grudzień

Tak świetlica przygotowywała się do Świąt Bożego Narodzenia:)

"Grudniowe zabawy"

Listopad

Listopad

Przedstawiamy, co działo się w naszej świetlicy w listopadziesmiley

"Świetlicowy raj!"  

Wrzesień, październik 2014

Wrzesień, październik 2014

I jak co roku aktywnie rozpoczęliśmy rok szkolny w naszej świetlicy.

 Już pora do szkoły!      

Świetlica zaprasza!

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do świetlicy! Zapewniamy, że można u nas miło spędzić czas, odpocząć po lekcjach i wziąć udział w różnych zabawach oraz zajęciach plastycznych. W tym roku szkolnym w świetlicy dziećmi opiekują się panie: p. Aneta Atemborska, p. Joanna Niewiadomska, p. Katarzyna Salamon oraz p. Emilia Werbelska.

Panie proponują uczniom ciekawe zajęcia, organizują konkursy plastyczne i dbają o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Starają się też, aby uczniowie zażywali trochę ruchu. Gdy pogoda na to pozwala, dzieci spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu na boisku szkolnym, zimą zaś bawią się w sali gimnastycznej wyposażonej w kolorowe piłki, ogromne klocki, tunele czy skakanki. Po południu jest także czas na odrobienie lekcji czy obejrzenie bajki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zapraszamy!!!

Maj

Maj

Za nami upalny maj. W tym miesiącu uczniowie nie mogli narzekać na brzydką pogodę, dzięki czemu spędzaliśmy bardzo dużo czasu na placu zabaw.

W szkole świetliczaki oprócz tworzenia laurek na Dzień Mamy zajmowały się różnego rodzaju pracami plastycznymi. Powstały bransoletki z kolorowych koralików, naszyjniki z makaronu, małpki z pomponików i kawałków drutu oraz piękne materiałowe saszetki wypełnione lawendą. Nie obyło się także bez gier i zabaw z chustą animacyjną oraz zajęć z wykorzystaniem zakupionej na potrzeby świetlicy płyty z muzyką do karaoke.

Od połowy maja trwały także przygotowania do pikniku szkolnego, w ramach których dzieci wykonywały drobne  upominki: zawieszki, drewniane zakładki do książek i podstawki z użyciem techniki decoupage oraz torebki dekorowane stempelkami z ziemniaków i jabłek. Mamy nadzieję, że wszystkim spodoba się galeria naszych prac!

Galeria

Kwiecień

Kwiecień

Kwiecień w świetlicy okazał się bardzo aktywny. Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu i ciekawych prac plastycznych. Kwietniowe zajęcia dotyczyły m.in. zwyczaju prima aprilis, obchodów Wielkanocy i narodowych świąt majowych. Pojawiły się także zajęcia dotyczące polskich legend.

Tej wiosny nasi podopieczni zdobyli wiele nagród w konkursach plastycznych. Marysia Dąbrowska i Oliwia Owczarz zajęły drugie miejsce w międzyszkolnym konkursie  pt. "Palemka wielkanocna" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr  206 w Łodzi. Trzecie miejsce uzyskały natomiast Basia Dąbrowska i Natalia Niewierowicz.

Z kolei w konkursie międzyszkolnym pt. "Oznaki wiosny" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 111 pierwsze miejsca w kategorii klas I - III zajęły Basia Dąbrowska i Alicja Markowska zaś w kategorii klas IV - VI Angelika Roszczyk.

Gratulujemy wygranej!!!!

Galeria 

II Przegląd Piosenki Świetlicowej

II Przegląd Piosenki Świetlicowej

W dniu 8 kwietnia 2014 roku o godzinie 9:00 rozpoczął się II Przegląd Piosenki Świetlicowej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 172 w Łodzi.

W tym roku spotkaliśmy się z uczestnikami z dziewięciu szkół. Przybyło około 120 osób, które przeniosły nas w piękną krainę muzyki. Wszyscy wykonawcy dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń, a przegląd przebiegł w miłej atmosferze. Mimo chwilowej awarii sprzętu, dobry humor nie opuszczał naszych małych artystów. Wyróżnienia otrzymali zespół ze Szkoły Podstawowej nr 48 oraz solistka ze Szkoły Podstawowej nr 3, której przyznano również nagrodę publiczności.

Naszą szkołę reprezentował Emanuel Tomaszewski z klasy drugiej śpiewający piosenkę pod tytułem „Mały żołnierzyk”, któremu towarzyszyły dziewczynki z klasy piątej: Magdalena Tomaszewska, Wiktoria Lach oraz Natalia Michalak wykonujące układ taneczny.

II Przegląd Piosenki Świetlicowej był bardzo udany i po raz kolejny udowodnił, że wśród uczniów jest wiele utalentowanych wokalnie dzieci, które zasługują na wyróżnienie.

Galeria 

Marzec

Marzec

W marcu uczniowie uczęszczający do świetlicy zostali zaangażowani w wiele prac plastycznych o wiosennej tematyce m.in. "Pierwsze oznaki wiosny". Na potrzeby innego konkursu powstały kolorowe palemki wielkanocne. Wiele przygotowań pochłonęły zajęcia związane z konkursem pt. "Festiwal sztuk wszelakich", na który tworzono mini galerię, prezentację komputerową oraz występ muzyczny. Z kolei udział w konkursie  "Ze świetlicy na rabaty - kwiaty świetlicowe" zainspirował dzieci do tworzenia prac techniką origami. Uczniowie, którzy od składania papieru wolą różne gry, mieli zaś szansę stworzyć gry planszowe na konkurs o charakterze technicznym. 

Galeria

Luty

Luty

W lutym uczniowie świetlicy wykonywali kolorowe walentynki, które zostały później wrzucone do pudełek ze szkolną pocztą walentynkową. Na pewno obdarowane taką kartką osoby doceniły gest i sprawiło im to przyjemność. Każdy przecież ucieszyłby się z wiadomości, że ma w szkole przyjaciół, a może nawet i swoją sympatię.

Pod koniec miesiąca wspólnie z paniami ze świetlicy dzieci wypiekały faworki i ciastka z okazji ostatków. Dzięki zajęciom kulinarnym w całej świetlicy zapachniało słodkościami. Szkoda, że ostatki są tylko raz w roku…

Galeria 

Styczeń 2014

Styczeń 2014

   W styczniu w świetlicy zapanował karnawałowy nastrój. Uczniowie tworzyli maski karnawałowe i tańczyli przy muzyce. Powstały także różnorodne prace plastyczne m.in. bałwanki z papieru i kawałków kolorowych materiałów oraz piękne laurki na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dzieci bawiły się także często na placu zabaw, ponieważ nie było śniegu, a słońce często wyglądało zza chmur i zachęcało do wypoczynku na świeżym powietrzu.

   W drugiej połowie miesiąca wszyscy myśleli już tylko o nadchodzących feriach. Uczniowie pod kierunkiem pań ze świetlicy przypomnieli sobie zasady bezpiecznej zabawy podczas ferii zimowych i radośnie udali się na zasłużony, dwutygodniowy wypoczynek.

Galeria

Niedługo Święta!!!

Niedługo Święta!!!

       W grudniu w świetlicy zapanowało bożonarodzeniowe szaleństwo! Uczyliśmy się zimowych piosenek, graliśmy na instrumentach i tworzyliśmy różnorodne ozdoby choinkowe. Powstały piękne bombki ze styropianu, kolorowych kartek i gotowych form z plastiku. Dzieci dzielnie pracowały malując, brokatując i przypinając cekiny. Nie zbrakło też papierowych Świętych Mikołajów stworzonych z papieru techniką orgiami. Chętne dzieci przy użyciu techniki decoupage wykonały upominki dla mieszkańców „Domu Kombatanta” mieszczącego się niedaleko szkoły, aby umilić starszym  ludziom święta. Na honorowym miejscu w świetlicowej sali stanęła wystrojona przez uczniów choinka obwieszona własnoręcznie wykonanymi przez dzieci ozdobami. Ach te święta….

Galeria

Pasowanie na "świetliczaka"

Pasowanie na "świetliczaka"

Dnia 29 listopada 2013 r. w naszej świetlicy odbyło się pasowanie na „świetliczaka”. Uczniowie klas pierwszych mieli do wykonania szereg zadań, dzięki którym uzyskali dyplom i oficjalnie znaleźli się w gronie dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej. Dzieci bawiły się balonami i uczestniczyły w zajęciach ruchowych. Ze względu na to, że pasowanie odbyło się w ostatnich dniach listopada, zabawa została połączona z wróżbami andrzejkowymi. Dzieci mogły losować imiona swoich przyszłych sympatii i wróżyć sobie na przyszłość lejąc wosk z roztopionej świecy przez metalowy klucz. Mamy nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą jeszcze długo wspominać ten wyjątkowy dzień.

Galeria

Rozstrzygnięcie konkursu "Miś Uszatek zaprasza..."

Rozstrzygnięcie konkursu "Miś Uszatek zaprasza..."

Dnia 27 listopada 2013 r. w naszej szkolnej świetlicy odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ”Miś Uszatek zaprasza…”. Była to już trzecia edycja tego konkursu. Uczniowie ze szkół podstawowych mieli za zadanie przygotować prace techniką styropianowego patchworku. Do udziału w konkursie, oprócz dzieci z naszej świetlicy, zgłosiło się osiem szkół: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 24, Szkoła Podstawowa nr 34, Szkoła Podstawowa nr 111, Szkoła Podstawowa nr 120, Szkoła Podstawowa nr 141, Szkoła Podstawowa nr 162 oraz Szkoła Podstawowa nr 199.

Goście, którzy przybyli na spotkanie, mieli możliwość obejrzenia galerii powstałej z przysłanych do nas prac. Następnie odbyła się oficjalna część rozdania nagród, upominków, dyplomów, wyróżnień i podziękowań. Poniżej zamieszczamy wyniki konkursu:

Klasy I – III

I miejsce –SP nr 111, II  miejsce –SP nr 199, III miejsce – SP nr 34, wyróżnienie: SP nr 172

Klasy IV – VI

I miejsce –SP nr 141, II miejsce –SP nr 162, III miejsce –SP nr 24, wyróżnienie: SP nr 141

Gratulujemy wygranej!

Na koniec goście obejrzeli przedstawienie o Misiu Uszatku przygotowane przez uczniów z naszej świetlicy i udali się na poczęstunek.

Mamy nadzieję, że nasz konkurs spodobał się wszystkim uczestnikom. W przyszłym roku szkolnym planowana jest kolejna edycja! Gorąco zapraszamy!

Galeria

Warsztaty plastyczne w ASP

Warsztaty plastyczne w ASP

Dnia 22 listopada 2013 r. chętni uczniowie klas pierwszych wspólnie z paniami ze świetlicy uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Akademii Sztuk Pięknych. Podczas zajęć dzieci miały możliwość zapoznania się z różnymi wytworami sztuki współczesnej. Mali artyści próbowali swoich sił tworząc wspólną płaskorzeźbę z gliny. Powstały dwie prace związane z architekturą miasta.

Zajęcia odbyły się dzięki uprzejmości państwa M i J. Czumaczenko, którzy zaprosili naszą szkolną świetlicę na warsztaty. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się wizyta w ASP. Planowana jest kontynuacja spotkań ze sztuką.

Galeria

Halloween w świetlicy

Pod koniec października w naszej świetlicy powiało grozą… Uczniowie przybyli do szkoły w halloweenowych przebraniach i straszyli się na przerwach. Ci, którzy zapomnieli o zmianie stroju, mieli szansę pomalować się w świetlicy specjalnymi farbami i kredkami do twarzy. Panie ze świetlicy wyczarowały na twarzach dzieci makijaże wampirów, wiedźm czy zombi. Uczniowie mieli również możliwość pokolorowania halloweenowych kolorowanek i zrobienia lampionów z wykorzystaniem farb do szkła. Jedna z dziewczynek przyniosła dynię, którą wspólnymi siłami zamieniliśmy w dyniową głowę z wyciętymi oczami i ustami. Na koniec wstawiliśmy do niej zapaloną świeczkę i w półmroku słuchaliśmy historii o duchach…

Październik

Październik

W październiku nasi uczniowie z zapałem tworzyli figurki z masy solnej i kolorowali odlewy gipsowe przedstawiające owoce, liście i inne motywy jesienne. Na początku miesiąca wykonaliśmy przy pomocy techniki origami przepiękne kartki z okazji Dnia Nauczyciela, które dzieci wręczyły swoim wychowawcom.

W świetlicy odbyły się także zajęcia związane z udziałem szkoły w programie „Owoce w szkole”. Dzieci dowiedziały się, jakie właściwości zdrowotne kryją w sobie różne owoce sezonowe i samodzielnie zrobiły owocową sałatkę. Na koniec spotkania uczestnicy z apetytem zjedli stworzone przez siebie danie.

Galeria

Wrzesień

Witajcie! Zapraszamy Was do zaglądania do naszej szkolnej świetlicy! Dzięki wykonanym przez Was pracom plastycznym nasza sala stała się kolorowa!

W nowy rok szkolny 2013/2014 szkolna świetlica wkracza z nowym LOGO. Miesiąc wrzesień był czasem "artystycznej burzy" w tworzeniu naszego znaku rozpoznawczego. Uczniowie, którzy brali udział w konkursie stanęli na wysokości zadania tworząc piękne i różnorodne prace. Szkoda, że spośród wszystkich zgromadzonych prac musieliśmy wybrać tylko jedną. Z dumą przedstawiamy wygrany projekt wykonany przez uczennicę klasy Vc - Klaudię Paciorkowską.
Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie, a laureatce gratulujemy zwycięstwa!
 

 Na początku roku szkolnego pożegnaliśmy lato malując wakacyjne wspomnienia i poznaliśmy fragmenty ciekawych książek w ramach „tygodnia z molem książkowym”. Stworzyliśmy też wspólnie świetlicowy regulamin, aby każdy wiedział, jak należy zachowywać się w świetlicy. Uczniowie nauczyli się także piosenki o jesiennej tematyce i wykonali piękne prace z użyciem kolorowych liści, patyczków i jarzębiny. Dzieci, które chciały spróbować swoich sił w konkursie literacko - plastycznym, wykonały rysunki do wybranych wierszy Juliana Tuwima. Prace wysłano na konkurs pt. „Odkrywanie Tuwima” zorganizowany przez Uniwersytet Łódzki. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników konkursu  z naszej szkoły!

Galeria

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 172
    ul. Jaskrowa 15
    91-480 Łódź
  • tel. (42) 657-64-21
    fax. (42) 657-24-47